"Сили АТО протягом останніх двох діб здійснили кілька затримань безпосередньо за пособництво терористичним організаціям, зокрема “ДНР” і “ЛНР”, кількох громадян Росії. Сьогодні можу озвучити про затримання двох громадян РФ... які працювали в так званому політвідділі “ДНР” і використовували посвідчення журналістів з РФ, вони в тому числі причетні до поширення панічної і неправдивої інформації", - повідомив Наливайченко на брифінгу після засідання РНБО.

За його словами, росіяни були затримані на одному з блокпостів і представлялися "найближчими помічниками терориста Гіркіна", якого РФ зараз сховала на своїй території.

Читайте також: Київ проситиме допомоги в ООН, НАТО, ЄС, ОБСЄ, США та Британії, — Коваль

Глава СБУ зазначив, що затримані чітко підтвердили - у них було завдання поширювати неправдиву інформацію, а також сіяти паніку серед населення.

Ми це доводимо до вашого відома з тією метою, щоб використовувалася правдива інформація з правдивих українських та міжнародних ресурсів для того, щоб передавати неупереджену інформацію і бути певним щитом для оборони від панічних та інших інформаційних атак,
- підкреслив глава СБУ.

Він висловив сподівання, що "наші громадяни це зрозуміють і не будуть піддаватися паніці”.

Як відомо, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення передала до СБУ список російських журналістів, яким треба заборонити в'їзд в Україну.