На Радбезі Дікарло виступила по відеозв'язку, інформує 24 канал. В ООН проінформовані про численні обстріли на Донбасі 17 лютого.

До теми Байден вважає, що ймовірність вторгнення Росії в Україну – дуже висока

Дікарло закликала до максимальної стриманості

Заступниця генсека закликала до максимальної стриманості усі сторони протистояння. Це особливо стало актуальним протягом останніх годин – на фоні потужних обстрілів.

Дікарло наголосила, що востаннє виступала на засіданні Радбезу ООН у лютому 2021 року і тоді наголосила на загрозах на Донбасі. Тепер ситуація значно погіршилась.

Реальність полягає у тому, що чинна ситуація є надзвичайно небезпечною. На Сході України ось вже 8 років лютує конфлікт і це становить величезну загрозу європейській інфраструктурі миру. Зважаючи на загрози, всі ці питання мають бути вирішені дипломатичним шляхом,
– наголосила заступниця генсека ООН.

Вона зазначила, що попри численні зусилля та перемовини у нормандському форматі та у форматі ТКГ, ситуація – у глухому куті.

Заступниця генсека згадала про можливу "легітимізацію" бойовиків

Дікарло нагадала і про звернення Держдуми щодо "легітимізації" бойовиків. Вона закликала сторони – " не йти всупереч домовленостей щодо визнання певних утворень". В ООН підтвердили підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Читайте також Росія може вдатися до операції на Донбасі "під чужим прапором" і ми про це попереджали, – Трасс

Ми не можемо прийняти навіть ймовірну можливість нового конфлікту і для нас це велике випробування. Ми не можемо дозволити собі провалитись,
– завершила Дікарло.

Війська Росії біля українського кордону: останні новини

  • США не підтверджують відведення російських військ від кордонів. Ба більше, в Вашингтоні кажуть, що Росія перекинула до кордону з Україною ще мінімум 7 тисяч військових.
  • Погоджуються і в Міноборони Британії: військова активність Росії за останні 48 годин значно зросла.
  • Президент Джо Байден назвав можливість вторгнення Росії – дуже високою.
  • Росія може напасти на Україну у найближчі кілька днів, стверджують в адміністрації Байдена.

Блінкен заявив, що вторгнення може відбутись вже цього тижня: відео