Аналітик Душан Янджич не виключає, що загострення може перерости у війну. За його словами, політика взаємності, де б вона не проводилася, завжди закінчувалася збройними конфліктами.

Читайте також На кордоні Косова спалахнули протести через заборону в'їзду авто на сербських номерах

Політика взаємності – це політика уряду Альбіна Курті (прем'єр-міністр Косово – 24 канал). Очевидно, що і Белград, і Брюссель повинні це розуміти. Він оголосив про це у перший, а зараз і в другий термін,
– сказав експерт.

Душан Янджич додав, що Сербії не вигідно розпочинати війну, адже тоді вона втратить Косово в економічному та політичному плані.

Незалежність Косово

  • Незалежність Косово визнали понад 100 країн, включно зі Сполученими Штатами Америки і 22 з 27 держав-членів Європейського Союзу.
  • Однак Сербія як і раніше вважає цю територію своєю південною провінцією та користується підтримкою в цьому питанні Росії та Китаю.

Що відомо про війну Косово та Сербії

Косово, колишній сербський край, проголосило незалежність у 2008 році після конфлікту 1998 – 99 років між албанськими повстанцями та сербськими силами.

Війна закінчилася після 78-денної повітряної кампанії Північноатлантичного Альянсу, в результаті якої серби були витіснені, а у Косово увійшли миротворчі сили.