Український президент обговорив фронтову ситуацію з Головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. За його словами, напрямки основних боїв не змінились.

Дивіться також Наші сили нищать ворога на Харківщині, результати відчутні, – Зеленський звернувся до українців

Обговорили питання українського виробництва

Володимир Зеленський провів нараду спеціально на базі РНБО та Ставки. На ній були присутні секретар РНБО Олександр Литвиненко, начальник Генштабу Анатолій Баргилевич, віцепрем'єр Михайло Федоров, а також міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.

Розмова стосувалася українського виробництва РЕБ, дронів, ракетної програми та протидії російським керованим авіабомбам. За винятком останнього, наразі спостерігаються "хороші тенденції".

Альтернатив не може бути – Україні потрібні системи й тактики, які дадуть змогу захищати наші позиції, наші міста й громади від цих бомб. Це зараз фактично основний інструмент російського терору й просування окупанта,
– наголосив президент.

Поточна ситуація на фронті та дії Сил оборони

Український лідер обговорив ситуацію на фронті спільно з Олександром Сирським. Станом на сьогодні основні напрямки боїв не змінились. Передусім це стосується Покровського та інших напрямків у Донецькій області. Також складним залишається Куп'янський напрямок на Харківщині.

Максимум уваги – усьому прикордонню зараз, і не лише у Харківській області, але й також на Сумщині. Завдання для наших підрозділів, загалом для Сил оборони теж незмінне. Ми маємо якнайбільше завдавати втрат окупанту,
– йдеться у зверненні.

Володимир Зеленський подякував кожному воїну, солдату й командиру, які дійсно влучні, а також забезпечують нас усім, адже "нашій державі необхідні результати".

Особливо він відзначив 57-му окрему мотопіхотну бригаду, яка обороняє район Вовчанська й загалом Харківщину, стійко утримує позиції та знищує окупанта саме так, як потрібно.

"Також 82-га окрема десантно-штурмова бригада. Дякую вам, хлопці! І ще Покровський напрямок – 47-ма окрема механізована бригада. Молодці, воїни!" – сказав президент.

Допомога від партнерів

Зокрема, Володимир Зеленський подякував Швеції та прем'єр-міністру Крістерссону за сьогоднішнє нове рішення про довгострокову підтримку нашої держави та українців протягом трьох наступних років, у розмірі 7 мільярдів доларів.

Це дійсно відчутно і зміцнить не лише нас, не лише Україну, а й увесь європейський периметр від Балтики до Чорного моря. Всюди, де російські божевільні можуть спробувати переглянути кордони на землі або на морі,
– зауважив український лідер.

Президент також продовжив дипломатичний марафон підготовки першого Глобального саміту миру та особисто запросив на Саміт іще чотири держави. Він говорив з лідерами Чилі, Албанії, Австрії та Мозамбіку. До того ж вони обговорили й двосторонні відносини.

За його словами, зараз кожна держава може проявити своє лідерство, аби 2024 рік став часом перемоги міжнародного права й справедливості, коли програє не просто один агресор, а сама ідея війни – ідея перетворювати життя народів на руїни.

Зеленський заявив, що російська агресія спробувала перетворити Статут ООН на музейний експонат. Однак Саміт миру та участь глобальних лідерів здатні повернути Статуту ООН повну дієвість і повний захист кожній нації.

"Я дякую всім, хто вже нам із цим допомагає! Дякую кожному лідеру, який дає потрібні сигнали іншим у світі – сигнали щодо того, що Саміт дійсно наблизить справедливе завершення цієї війни. Слава Україні!" – додав президент.