Окрім того, президент окреслив результати "Рамштайну", який відбувся в онлайн-форматі 20 травня. На засіданні, за словами Зеленського, говорили про оборонні потреби нашої держави.
Цікаво Мої п'ять років ще продовжуються, – Зеленський висловився про своє президентство
Ситуація на фронті та дії Сил оборони
Зеленський розповів, що цього дня були детальні доповіді щодо ситуації на фронті та в забезпеченні оборони від міністра оборони України Рустема Умєрова та начальника Генштабу Анатолія Баргилевича. Доповідав також і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Покровський напрямок та інші донецькі напрямки – Краматорський, Курахівський – зараз залишаються надзвичайно складними: і там найбільше боїв. Харківщина – наші сили знищують окупанта, результати відчутні,
– наголосив голова держави.
Володимир Зеленський також подякував усім нашим воїнам за влучність та стійкість.
Зауважте Україні на "Рамштайні" пообіцяли допомогу з ППО: в чому головна проблема
Результати засідання "Рамштайн"
Окрім того, український очільник зазначив, що напередодні відбулося чергове засідання формату "Рамштайн". Цього дня Зеленському доповіли щодо роботи стосовно наших потреб.
Передусім це ППО, броньована техніка, снаряди. Всі партнери повністю поінформовані щодо актуальності потреб та реальної фронтової ситуації. Вдячний кожній державі, кожному лідеру, усім міністрам оборони партнерів і начальникам штабів партнерів, які дійсно готові допомагати й реалізовують обіцянки, які звучать,
– сказав президент.
Він наголосив, що увесь зміст комунікації з партнерами має відображатися змістом реальної бойової роботи наших воїнів – тими засобами ураження, які потрібні на передовій. І зараз, цими тижнями, а не десь улітку.
"Дякую всім, хто б'ється та працює заради нашої держави та людей! Дякую всім, хто розвиває наші українські, зокрема оборонні, можливості", – зауважив Зеленський.
Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори
Комунікації з іноземними лідерами
Глава держави також розповів, що цього дня він продовжив дипломатичний марафон щодо підготовки Глобального саміту миру – зустрічі багатьох лідерів заради реалізації Формули миру, яка може примусити Росію до справедливого миру.
Говорив сьогодні з лідерами Румунії, Анголи та Іраку. Запросив їх на Саміт і поінформував про ту роботу, яка вже зроблена і для організації Саміту, і для його результативності. Статут ООН об'єднує всі нації, і всі держави однаково зацікавлені в тому, щоб цілі та принципи Статуту ООН були дійсно робочим інструментом підтримання миру. Щоб це було дієвим,
– сказав президент.
Окрім того, Зеленський із президентом Румунії обговорили взаємодію країн заради безпеки і стабільності в нашому регіоні та в усій Європі. Зокрема, оборонну співпрацю України та Румунії. Український очільник також подякував румунському лідеру за підготовку нового оборонного пакета для наших воїнів.
"З президентом Анголи ми обговорили можливості нашої двосторонньої співпраці, і я запросив пана президента відвідати Україну. З прем’єр-міністром Іраку теж говорили про відносини між нашими державами, про спільну нашу потребу – потребу в максимальній стабільності ситуації у світі", – зауважив президент України.
Зеленський наголосив, що дуже важливо, зокрема, те, що працює наш експортний морський коридор, і українське продовольство досягає світового ринку та не допускає фатальних дефіцитів. Це додає стабільності, зокрема й регіону Перської затоки, і багатьом іншим частинам світу.
Цю нашу роботу ми будемо продовжувати, збільшуючи, наскільки це можливо в умовах повномасштабної терористичної загрози Росії, наш український внесок у світову продовольчу безпеку. І це також наша власна економічна безпека – український експорт, українські доходи, українські робочі місця в багатьох галузях,
– пояснив глава держави.
Зеленський також сьогодні говорив із президентом Азербайджану. Лідери обговорили енергетичну ситуацію в нашій країні та співпрацю між нашими державами в цьому напрямку.
До теми Очільниця МЗС Німеччини Бербок прибула з візитом до Києва
Зустріч з Бербок у Києві
Президент України також зазначив, що зустрівся цього дня і з міністеркою закордонних справ Німеччини – Анналеною Бербок. Зеленський подякував їй за всю надану підтримку.
"Німеччина – один із найбільш вагомих наших партнерів. Ми обговорили й подальшу спільну роботу як у безпековій, так і в політичній площині, й в європейській нашій інтеграції. Я вдячний Німеччині за розуміння того, як важливо, щоб уже в червні в нас був реальний результат – фактичний початок перемовин щодо вступу України у Євросоюз", – сказав український очільник.
Він також підкреслив, що все зараз максимально поєднане: і безпекові питання, і наші оборонні можливості – не тільки України, але й усієї Європи, – і дипломатична робота, і економічна стійкість України.
Кожен новий зв'язок України зі світом, кожна посилена комунікація та співпраця – це для нас усіх додаткові можливості забезпечувати захист життя наших людей, наших міст і громад, забезпечувати силу нашої армії та наближати реальний мир,
– зауважив український лідер.
Наостанок Зеленський розповів, що мав нагоду зустрітися з нашими молодими науковцями, які працюють у різних галузях. А також із зовсім юними науковцями, які поки планують початок кар'єри саме в Україні.