Про це зранку 21 травня повідомило німецьке МЗС. Після прибуття Бербок повідомила про складну ситуацію в країні та запевнила Україну в солідарності.

Дивіться також Аби били по Криму: у Британії звернулися до Німеччини щодо Taurus для України

"Україна захищає свою свободу з великою рішучістю і таким чином бореться за свободу всіх нас", – заявила Бербок після прибуття до Києва.

Очільниця німецького МЗС зауважила, що її візит безпосередньо пов'язаний із загостренням ситуації в Україні.

Російський ракетний терор, постійні повітряні тривоги, постійні відключення електроенергії: ситуація в Україні знову різко загострилася через масовані російські авіаудари по цивільній інфраструктурі та жорстокий російський наступ у районі Харкова,
– сказала Бербок.

Бербок прибула з візитом до Києва / Фото spiegel

Водночас міністерка відзначила, що "будні людей важкі, але вони не дають їм розчаруватися": іде ремонт розбомблених електростанцій, діти вивчають математику та біологію в бункерах за 6 метрів під землею, молодий шеф-кухар відкриває ресторан у Харкові, люди допомагають один одному вижити. Вони, за словами Бербок, символізують вражаючу стійкість і мужність українців.

Посилення ППО

Бербок також зазначила, що щоб захистити Україну від російського граду ракет і безпілотників, терміново потрібно посилити протиповітряну оборону.

Ось чому разом із міністром оборони Пісторіусом я запустила глобальну ініціативу щодо посилення протиповітряної оборони. Зараз зібрано майже мільярд євро для додаткової підтримки українських сил ППО, і ми інтенсивно працюємо над тим, щоб їх було ще більше,
– сказала міністерка.

За її словами, зараз потрібно об'єднати зусилля, щоб Україна вижила, щоб українці могли продовжувати жити самостійним життям у майбутньому.

"І щоб путінські війська скоро не опинилися біля наших же кордонів", – наголосила глава МЗС ФРН.

Що відомо про ініціативу з посилення ППО

  • Уряд Німеччини створив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні.
  • Берлін обговорює з Данією та Нідерландами фінансування ініціативи.
  • У квітні Бельгія також оголосила про виділення 200 мільйонів євро на німецьку ініціативу, а у травні Канада пообіцяла дати понад 55 мільйонів доларів.