Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час пресконференції. Урядовець вкотре наголосив, що питання російського проєкту – це передусім питання безпеки.

Все на тему Угода щодо "Північного потоку-2" між США та Німеччиною: що відбулося та як реагує Україна

Ми розмовлятимемо зі США та Німеччиною

У нас багато питань про те, як американо-німецька угода здатна знизити ризики, пов'язані з безпекою України і країн Центральної Європи через запуск "Північного потоку-2". Ми розмовлятимемо з США і Німеччиною з цього приводу,
– зазначив Кулеба.

Міністр вважає, що головне, щоб формулювання, які стосуються безпеки, в угоді були "сильнішими". Економічний блок документа поки що вивчають, вже після цього офіційний Київ представить свою позицію.

Незрозуміло, чи виконуватиме зобов'язання Росія

Проте Кулеба вже бачить одну велику проблему: незрозуміло, чи готова виконувати Москва свої зобов'язання. Мовиться саме про частину щодо збереження ролі України як транзитної.

Америка з Німеччиною про щось домовилися, Польща з Україною теж про щось домовилися, але ми всі розуміємо, що головним бенефіціаром кризи, який створив "Північний потік-2", є Російська Федерація. Це головне питання, на яке немає відповіді, і над нею необхідно працювати,
– пояснив глава МЗС.

Актуально Верховна Рада просить США та Євросоюз зупинити запуск "Північного потоку-2"

В угоді мовиться про гарантії для України

Зазначимо, що про погодження позиції між США та Німеччиною щодо російського проєкту стало відомо 21 липня. У документі мовиться про забезпечення гарантій щодо транзиту газу через Україну. Німеччина також ініціюватиме санкції, якщо Росія використовуватиме "газ, як зброю".