Про це в ефірі 24 каналу заявив ведучий Артем Овдієнко. Він наголошує, що українці розраховували на значно більшу підтримку від Папи Римського. Звісно, його не варто звинувачувати у роботі на Кремль, але деякі заяви понтифіка відверто дивують.

До теми Папа Римський раптом згадав про "жорстокість" Росії у війні проти України

"Якщо ви не є католиком, то все одно розумієте, наскільки поважною фігурою є Папа Римський. Ми очікували від нього всебічної підтримки, бо ми жертви. На нас скоїв напад нелюд, людожер, вбивця, ґвалтівник, мародер. Тому ми чекали від понтифіка просто максимальної підтримки. Наскільки це можливо", – наголошує Артем Овдієнко.

Але Папа Римський досить неоднозначно реагує на війну Росії проти України. Нещодавно він дав інтерв'ю кільком єзуїтським журналам, передає Civiltà Cattolica. Там понтифік наголосив, що не підтримує президента Росії Володимира Путіна, а війна могла бути спровокованою. Також він не може сприймати конфлікт Росії проти України крізь призму "зла та добра".

"Ми маємо відійти від стандартної моделі "Червоної Шапочки": Червона Шапочка була хорошою, а вовк поганим. Тут немає метафізичного добра і зла. А є щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються", – розповів Папа Римський.

Франциск згадав про розмову з одним із керівників держав за два місяці до повномасштабної війни. Той хвилювався, що НАТО занадто розширюється і починає "гавкати біля воріт Росії". А росіяни за своєю суттю імперці, тому "не дозволять жодній іноземній силі наблизитися до них". Така поведінка, стверджував неназваний глава держави, може призвести до війни.

Папа також вважає, що український народ проявив себе героїчно в умовах війни, в якій переплітаються глобальні та геополітичні інтереси, продаж зброї тощо. Це, за його словами, мученицька жертва.

Папа Римський інколи поширює кремлівські наративи

Нещодавно Папа також дав інтерв'ю італійському виданню La Stampa. І там знову багато неоднозначних заяв про війну в Україні.

За словами Овдієнка, Папа почав розповідати, що війна в Україні могла бути "спровокована, або їй просто не запобігли". Також Франциск спробував применшити жорстокість окупантів, приплівши, що у їхніх лавах багато чеченських та сирійських найманців.

Раніше Папа Римський взагалі скаржився, що війна Росії з Україною відволікає людство від решти проблем. Мовляв, війн зараз і так багато, тому не можна концентруватися лише на цьому конфлікті. А світ нібито краще ставиться до українських біженців, ніж до африканських чи з Близького Сходу.

Словом, понтифік поширює досить неоднозначні заяви, які інколи збігаються з баченням Кремля.

Артем Овдієнко наголошує, що саме Росія розповідає, що її спровокували на війну, та намагається всіляко розбити підтримку України. Саме звідти йде різна маячня про біолабораторії, озброєння, ядерну загрозу, бази НАТО тощо.

Ми то з вами розуміємо, що це маячня. І тут 111 день війни, виходить Папа і каже, що "нє всьо так адназначна". Нібито кимсь була спровокована ця війна. Та не була вона ніким спровокована! Немає тут провокацій. Винятково бажання Путіна захопити Україну та знищити українців. Геноцид. Тотальне винищення, – підкреслив Артем Овдієнко.

Папа не їде до України, але хоче побачитися з патріархом Кірілом

Артем Овдієнко обурився, що Папа Римський досі хоче побачитися з Кірілом, який благословляв російських загарбників на вбивства та мародерства. Натомість Франциск так і не відвідує Україну, хоча його сюди неодноразово запрошували.

Приїзд Папи продемонстрував би потужну підтримку українського народу. Але він хоче їхати до Гундяєва. Це просто не вкладається у голові.

"Жодних претензій до католиків чи римо-католицької церкви. Але реально думав, що Папа мав би бути тут серед нас в Україні. Приїхати і нас підтримати. Своїм тілом закрити Україну від ракетних обстрілів. Це було б з боку Папи героїзмом. Могли б його святим назвати. А він їде до Гундяєва", – говорить Артем Овдієнко.

Поки Папа Римський неоднозначно висловлюється про війну, багато іноземних солдатів вже воюють в лавах ЗСУ. Вони майстерно обороняють Україну від російських окупантів.

Від Папи взагалі не очікували. Овдієнко потужно розніс заяву понтифіка: дивіться відео