За словами Ердогана, країна висунула стандарти протоколу безпеки організаторам кліматичного саміту Організації Об'єднаних Націй. Ці стандарти є типовими для Туреччини та лідерів інших країн під час міжнародних візитів.

Цікаво Путін образився на Ердогана за Bayraktar для України і "провчив" його мандаринами

"Наші вимоги не задовольнили, тож ми відмовилися від поїздки до Глазго", – заявив Ердоган.

Безпекові протоколи для Ердогана

Президент Туреччини наголосив, що делегацію в останній момент перед поїздкою поставили перед фактом, що стандарти неможливо забезпечити. Мовляв, їх можуть надати лише у виняткових випадках іншій країні.

Це не відповідає дипломатичним традиціям. Ми не змогли це прийняти,
– зазначив Ердоган.

Турецькі дипломати продовжили перемовини та наполягали на дотриманні протоколу. Зрештою ситуацією зацікавився прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, який підкреслив, що труднощі створює шотландська сторона.

"Ми відповідальні за захист репутації нашої нації й не дозволимо зашкодити гідності та честі нашої країни", – акцентував Ердоган.

Кліматичний саміт у Глазго: що відомо

  • Конференція ООН з питань зміни клімату COP26 розпочалася у неділю, 31 жовтня 2021 року в шотландському місті Глазго.
  • У заході беруть участь представники України та Росії. Останні влаштували суперечку з українцями щодо окупованого Криму.
  • Президент України Володимир Зеленський у Глазго поспілкувався з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані щодо двосторонньої торгівлі та військово-технічного співробітництва між країнами.