У своєму традиційному зверненні президент України спробував підбити підсумки своїх робочих візитів до країн-союзників. Він розповів, з чим повертається додому та що очікує як наших оборонців, так і наших громадян.

Читайте також Підтримка України перед переможним контрнаступом, – депутат із США про Зеленського в Європі

Усього необхідного буде більше

Три довгі дні – і наші воїни, наша держава стають сильнішими. Я впевнений. Повертаємося додому з новими оборонними пакетами. Більше нової, більше потужної зброї для фронту, більше захисту для наших людей, більше політичної підтримки,
– наголосив він.

Звернення Зеленського від 15 травня: дивіться відео

Він зазначив, що провів хороші переговори з пані прем'єр-міністром Італії Джорджею Мелоні. Крім того, зустрівся з Папою Римським і мав обнадійливу зустріч з президентом країни Серджо Маттареллою.

Багатослівнішим він був, коли розповідав про свою поїздку до Німеччини. За словами глави держави, зустрічі зі Франком-Вальтером Штайнмаєром і Олафом Шольцом були змістовними для перемоги нашої держави.

Глава держави відвідав також Аахен. Володимир Зеленський побував на військовій базі, де оглянув Leopard і Marder, а також подякував українським захисникам, які опановують німецьку техніку. Крім того, в Аахені президент отримав особливу відзнаку імені Карла Великого. Він зазначив, що вперше у залі, де відзначають лауреатів, звучала українська мова у промові.

Українська буде однією з офіційних мов Європейського Союзу, я впевнений у цьому,
– підкреслив Зеленський.

Також він розповів про зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном. За словами глави держави, вони провели корисні переговори. Він додав, що "є новий потужний військовий пакет і нові політичні домовленості".

Не оминув увагою він також візит до Великої Британії. З прем’єр-міністром Ріші Сунаком обговорили оборону та важливість британського лідерства у військових коаліціях.

Україна стала ближчою до перемоги

Глава держави підкреслив, що на всіх зустрічах обговорювали нашу формулу миру. Він додав, що тепер "є більше готовності партнерів іти за українською формулою". Крім того, наросла підтримка для вступу України як до ЄС, так і більше розуміння того, що наша країна неминуче стане членом НАТО.

  • Італії Володимир Зеленський подякував за засоби протиповітряної оборони, які зроблять наше небо безпечнішим. Також – за підготовку "повноцінної відбудови України після бойових дій".
  • Німеччині подякував за найбільший оборонний пакет на суму у майже 3 мільярди євро. Зокрема, за системи ППО Iris-T, різні модифікації ракет до установок, гармати, снаряди, а також бронетехніку.
  • А ще Німеччина планує довгостроково підтримувати Україну. На це, за словами глави держави, закладено 11 мільярдів євро, які вкладуть суто в оборону. Крім того, Берлін бере участь у Європейському фонді миру. Він, додав президент, "посилює наш захист".
  • Крім того, Франції президент подякував за навчання наших військових, а також додаткову техніку та бронетехніку. Великій Британії – за домовленість про навчання українських пілотів.

"Створюємо коаліцію для тренування пілотів на сучасних західних літаках. Британія – так, Польща – так, і я впевнений, що підключиться Франція, інші партнери. Ми продовжуємо працювати й над коаліцією винищувачів, рухаємось активно. Звичайно, дякую Британії за long-range можливості для наших воїнів, за далекобійність", – зазначив глава держави.

Якщо говорити про основні результати поїздок останніх днів, то Україна отримає нову зброю. Вона буде необхідна як під час контрнаступу, так і для оборони від російської агресії. Також зросла шана до наших громадян, а момент перемоги вдалося наблизити.