Так прокоментував сайту "24" звернення Романа Насірова до Європейського суду з прав людини адвокат та громадський діяч Юрій Цимбал.

Він пояснив, що у Європейскому суді з прав людини розглядаються справи осіб, які оскаржують дії судових органів. У кращому випадку для Насірова суд може визнати порушення процедури і законності в діях правоохоронців під час проведення судового чи досудового розслідування.

"Рішення ЄСПЛ може стати підставою для оскарження конкретного рішення слідчих чи суддів, наприклад, затримання Насірова. Суд не має повноважень розглядати справу за суттю оголошення підозри", – уточнив Цимбал.

Юрист нагадав, що розгляд справ в ЄСПЛ може розтягнутися на роки, бо процедура не настільки обмежена в часі, як в національних судах.

Нагадаємо, Насіров звернувся зі скаргою до Європейського суду з прав людини. Він заявив, що скарга містить докази незаконності його затримання, незаконних дій в суді під час обрання запобіжного заходу

2 березня голові ДФС Роману Насірову затримали співробітники НАБУ і вручили підозру у зловживанні службовим становищем. Напередодні затримання Насіров не вийшов на роботу. Детективи НАБУ знайшли Насірова у лікарні.