Попри це вода продовжує прибувати та підтоплювати населені пункти Херсонщини. Про перебіг подій у регіоні станом на 16:30 повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

До теми Будинки пливуть за течією по Дніпру, на островах Херсонщини затоплення до дахів

Підтоплення міст продовжується

Через техногенну катастрофу рівень води продовжує стрімко підійматися. Через це уже відомо про 71 підтоплений будинок на Херсонщині. Так, за словами голови ОВА:

 • у селі Тягинка підтоплено два мости та 33 житлові будинки,
 • у Бургунці 3 оселі опинилися у воді,
 • у Одрадокам'янці підтоплено міст, через що ускладнено під'їзд до населеного пункта,
 • у селищі Козацьке Каховського району затоплено щонайменше 30 домівок.

Вода затоплює дороги: відео

Також ЗМІ повідомили, що якщо раніше до набережної ріки у Херсоні можна було підійти за 50-70 метрів, то станом на 16:15 це вже зробити неможливо. Мовиться при цьому про місцевість за 60 кілометрів вниз по течії від підірваної Каховської ГЕС.

Подекуди вода сягає стелі: відео

Українців терміново евакуйовують

Олександр Прокудін зазначив, що відбувається термінова евакуація людей з населених пунктів, які знаходяться в зоні підтоплення. Для цього залучили 50 автобусів, а також величезну кількість людей.

Ми проводимо евакуацію людей з населених пунктів, які знаходяться в зоні підтоплення. Для цього задіяно 50 автобусів і велика кількість людей, волонтерів, особового складу поліції, ДСНС і військових адміністрацій. Опрацьовуємо додаткові маршрут евакуації та розміщення населення,
– повідомив голова Херсонської ОВА.

Голова ДСНС Сергій Крук також повідомив, що до ліквідації катастрофи були залучені 500 осіб та 160 одиниць техніки ДСНС з 11 областей України. У самому Херсоні розгорнули роботу евакуаційних пунктів, надається психологічна та медична допомога усім, хто цього потребує.

Згідно з словами голови ОВА, станом на 15:30 вдалося евакуювати 1328 людей, зокрема, з мікрорайону Острів у Херсоні допомогли покинути небезпечну зону майже 1200 людям. Також Олександр Прокудін повідомив, що:

 • 136 людей нагодовані та розміщені у гуманітарних центрах,
 • 43 херсонців, з яких 3 дітей, евакуювали потягом,
 • 114 людей, 15 яких діти, вивезли автотранспортом за допомогою волонтерів.

Місцеві намагаються врятувати від води також своїх та сусідських тварин: відео

"Для надання допомоги населенню, яке постраждало від підриву окупантами Каховської ГЕС, з Києва була направлена Мобільно-оперативна група фахівців ДСНС, техніка підвищеної прохідності, залучено додаткові сили та засоби: човни, болотоходи "Богун", плаваючі транспортери, мобільні очисні станції та транспортні засоби для підвозу питної води", – зазначили в ДСНС.

Куди звертатися за допомогою

Голова Херсонської ОВА підкреслив, що евакуація триває. Люди, яким необхідна допомога, повинні зателефонувати на гарячу лінію.

Якщо ви потребуєте допомоги – телефонуйте на нашу гарячу лінію. Головне зберігайте спокій та не піддавайтеся на провокацію ворога. Ситуація знаходиться під контролем. Слава Україні!
– сказав Олександр Прокудін.

Звернутися за допомогою можна за номерами:

 • гаряча лінія Херсонської ОВА: 0800330951 або 0914817845,
 • гаряча лінія Херсонської МВА: 0500404424, 0989581790,
 • екстрені служби: 101 (ДСНС), 102 (поліція), 103 (екстрена меддопомога),
 • гаряча лінія Уповноваженого зі зниклих безвісти: 0800339247,
 • порятунок тварин: ecodepartment1@ukr.net, 0509433635 або 0963488070.