Таку думку 24 Каналу висловив командир батальйону ударних БпАК "Ахіллес" 92 ОШБр Юрій Федоренко, зауваживши, що безпосередньо мовиться про тимчасово окуповану територію України. Нині на Харківському напрямку вдалося стабілізувати ситуацію.

До теми На Харківському напрямку воїни відбивають атаку ворога: показуємо на карті, де триває зіткнення

Ворог не має тактичних успіхів на полі бою за останній час. Окрім того, українським захисникам вдалося вибити противника з низки позицій. Це вдалося зробити бійцям Сил спеціальних операцій за підтримки батальйону "Ахіллес".

Українські військові зачистили декілька будинків, де зібралася значна кількість особового складу російської армії. Ті окупанти, які чинили спротив, були ліквідовані. Інші – у полоні. Їм надали медичну допомогу. У перспективі загарбників обміняють на українських бійців, які перебувають у російському полоні.

Що відбувається у Вовчанську

Ситуація у цьому місті максимально складна. Окупанти тиснуть і намагаються повною мірою затягнутися у житлову забудову.

"Противнику воювати у вуличних боях набагато зручніше, тому що кількість втрат достатньо висока, але у вуличних боях завдяки більшій кількості живої сили йому легше здобути тактичні успіхи", – сказав командир батальйону ударних БпАК.

Яка ситуація на Харківщині: дивіться на карті

Ворог застосовує Авдіївську тактику. Він закидає місто керованими авіабомбами та б'є по позиціях Сил оборони, аби їх ущент знищити. Однак українські захисники їх тримають та не дають окупантам можливості реалізувати свої плани.

Для росіян важливо окупувати Вовчанськ, адже це може бути потужним плацдармом для подальшої роботи по тилу українських військ.

Системна робота продовжується. Ми розуміємо, що угруповання противника достатньо для того, щоб продовжувати найближчим часом ударно-штурмові дії. Йому точно не вдасться реалізувати тих намірів, які він поставив перед собою,
– наголосив Федоренко.

Це обумовлено наполегливою роботою Сил оборони України, підтримкою українців та роботою дипломатів на міжнародній арені на вищому політичному рівні.

Чому ЗСУ важливо бити по території Росії

Командир батальйону наголосив, що нині дуже важливо зняти обмеження щодо застосування низки вогневих засобів по території Росії. Українські військові розуміють, звідки працює ворог із ЗРК С-300 та С-400, де стоять його протиповітряні засоби. Однак вдарити по них ЗСУ не можуть, адже є заборона на застосування західної зброї.

Якщо цю заборону знімуть, тоді українські захисники зможуть бити по території країни-агресорки та знищувати пускові установки росіян, райони зосередження особового складу, центри ухвалення рішень та накопичення техніки. А також ті місця, де противник готується та проводить злагодження, аби перейти державний кордон України.

Наступ Росії на Харківщині

  • Росіяни майже два тижні наступають в Харківській області. У ГУР МО заявили, що Росія і близько не наблизилася до того, що планувала. Це стало можливим завдяки успішній роботі українських захисників. В українській розвідці переконані, що наступальні дії окупантів на Харківщині не є наступом на Харків.
  • У Генштабі зазначили, що ворог завдає ракетних та авіаційних ударів по Харківській області. Противник продовжує рівняти із землею місто Вовчанськ та околиці. Окупанти намагалися просунутися уперед, але отримали жорстку відсіч.
  • Росіяни скупчують свої резерви на Харківському напрямку та за допомогою них намагаються тримати інтенсив та динаміку бойових дій. Однак, ворог не досягає великих стратегічних цілей навіть із залученням резервів. Мовиться лише про тактичні цілі.