Спікер Палати представників США заявив, що нашій державі потрібно дозволити вести війну з країною-агресоркою так, як ми вважаємо за потрібне. Адже спроба контролювати зусилля на мікрорівні є не дуже хорошою політикою.

Дивіться також США офіційно не дозволять бити по Росії: який варіант можливий

Що каже Майк Джонсон

Кореспондентка "Голосу Америки" Катерина Лісунова розповіла спікеру, що його колеги з комітету Палати представників із розвідки опублікували заяву, в якій закликають адміністрацію президента Байдена дозволити Україні бити по Росії американською зброєю.

Водночас журналістка поцікавилася в американського посадовця його думку стосовно цієї ідеї та те, чи підтримав би він її. Адже в України є зброя від Сполучених Штатів, однак існують обмеження щодо її застосування.

Я думаю, нам потрібно дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне, вони повинні мати можливість дати відсіч,
– заявив він.

Джонсон також додав, що спроба контролювати зусилля нашої держави на мікрорівні є не дуже хорошою політикою для Сполучених Штатів.

Що цьому передувало

  • Так, 22 травня Комітет з розвідки Палати представників США опублікував звернення групи конгресменів від обох партій до міністра оборони країни Ллойда Остіна. Представники Конгресу висловили "сильну підтримку" наданню дозволу Україні атакувати цілі на території Росії.
  • Днями The Wall Street Journal писало, що за даними деяких американських посадовців, запит України, який був зроблений минулого тижня та стосується ударів американською зброєю по цілях у Росії, наразі розглядається.
  • Як наголошує WSJ, Сполучені Штати надали ракетні комплекси класу "земля-земля" та інші системи озброєнь ATACMS за умови, що вони не будуть використовуватися для завдавання ударів по цілях на території Росії.
  • Сенатор-демократ Річард Блюменталь не виключає, що удари по деяких російських цілях можуть бути виправдані. Зокрема, сенатор-республіканець Джон Корнін каже, що заборона на використання американської зброї на території Росії є помилковою.
  • Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що заборона США та інших країн Заходу бити по території Росії їхньою зброєю допомогла створити у прикордонних областях агресорки певні укриття та спричинила складнощі.