Політолог Ігор Рейтерович розповів 24 Каналу, що США може дозволити застосовувати їхню зброю для ударів по ворожих цілях неофіційно. Тобто США буде відкидати будь-які вкиди Росії щодо цього, а Україна вже сама буде відповідати на претензії Кремля.

Дивіться також Республіканці обурені, що Байден відправив зброю на Гаїті замість допомоги Україні

Який варіант можливий

Деякі країни, за словами політолога, вже дали Україні "зелене світло" щодо застосування зброї по території Росії. США ж офіційно, на рівні Білого дому, таку згоду не дадуть.

На це впливає виборчий процес у країні, є певна кількість демократів, для яких таке рішення є неприйнятним. З однієї сторони демократи підтримують Україну, вважають Росію країною-агресором, але бити по її території українцям американською зброєю не дозволяють.

Хоча будь-яка зброя, яка перетинає кордон України, попадає в руки наших військових стає автоматично українською,
– зауважив Рейтерович.

На думку політолога, в найближчий місяць Україна отримає згоду на право вражати ворожі цілі на території Росії, просто не у формальному форматі. Тобто США буде відкидати претензії Росії, а Україна буде сама відповідати на закиди Кремля.

Це варіант, який може нас влаштувати, тому що росіянам треба буде це все доводити, а в них з цим дуже складно. В них немає ніяких механізмів, як натиснути на США,
– зазначив Рейтерович.

Позиції країн щодо ударів по Росії: коротко

  • Група конгресменів США від обох партій звернулись до міністра оборони країни Ллойда Остіна та висловили "сильну підтримку" наданню дозволу Україні атакувати цілі на території Росії. Ініціатори вважають, що українці не можуть ефективно захищатися через політику адміністрації Байдена, яку потрібно змінити.
  • Міністр закордонних справ Британії Девід Камерон заявив, що Україна має повне право використовувати зброю, надану Лондоном, для нанесення ударів по цілях всередині Росії. За його словами, лише Київ вирішує, як, коли та по яких цілях застосовувати британську зброю.
  • Голова комітету у закордонних справах парламенту Франції Жан-Луї Бурланж наполягає, аби Париж зняв заборону на удари України по території Росії. Він зауважив, що таке рішення буде повністю законним, адже воно "покладе край неприйнятній асиметрії між агресором та жертвою".