Про це 24 Каналу розповів спікер ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій, зауваживши, що ворог штурмує в районах сіл Георгіївка, Новомихайлівка, Пречистівка та міста Красногорівка. Після Авдіївки саме там окупанти концентрують свої основні зусилля.

Дивіться також Ворог захопив Степове, Сєверне, ЗСУ просунулись в Табаївці: як змінилася лінія фронту за тиждень

Чому для окупантів важливий цей напрямок

"Саме зараз ворог підсилює резервами та іншими зусиллями Новопавлівський напрямок, який раніше називався Мар'їнським. Його уособленням тепер є село Новомихайлівка, де росіяни просто б'ються, ніби лобом об стіну в східну околицю цього населеного пункту", – розповів Дмитро Лиховій,

Він додав, що бойові дії тривають в межах східної околиці села, але наші військові не дають ворогу просунутися. Щодо того, чому для росіян ця ділянка фронту стала пріоритетною, то, можливо, справа у російських "виборах".

Можливо, є політичні причини, щоб встигнути до їхніх президентських "виборів". Якщо росіяни мали просування на десятки метрів чи на деякі взводні позиції, то, ймовірно, хочуть розвинути цей успіх,
– припустив спікер ОСУВ "Таврія".

Проте, незалежно від причин, можна стверджувати, що після Авдіївської операції ворог концентрує основні зусилля саме на Новомихайлівці.

Які підрозділи там воюють

Українським військовим на цьому напрямку протистоїть регулярна російська армія. До того ж вона має підсилення у вигляді десантно-штурмових військ, підрозділів спеціального призначення. Але варто розуміти, що ворог також виснажується та зазнає втрат.

Підрозділи, коли втрачають певний відсоток особового складу, стають небоєздатними, то їх виводяться із зони виконання завдань, а на заміну вводяться нові сили.

З одного боку це можна сприймати як мінус, бо ці сили є "свіжими", не деморалізованими. З іншого боку, якщо ворог послідовно вводить резерви замість своїх підрозділів, які виконували завдання на цьому напрямку, то це свідчить про ефективність бойової роботи наших військ,
– наголосив Лиховій.

Якщо враховувати Авдіївку, то можемо говорити, що загальні втрати Росії склали 50 000 вбитими та пораненими. Крім цього, варто згадати, що ворог може використовувати незлагоджені підрозділи з молодих бійців. Під час першої атаки вони впадають у паніку та починають втікати.

Вони розбіжаться і не будуть боєздатними, тобто введення росіянами резервів – це теж певне свідчення успішності наших військ,
– додав Лиховій.

Ситуація біля Вугледару: що відомо

  • Кількість атак в районі селища Новомихайлівка інколи перевищує атаки в Авдіївці. Ворог посилає малі штурмові групи, активно використовує артилерію та дрони. Бої тривають на східній околиці села.
  • Раніше на цьому напрямку окупанти зазнали серйозних втрат. У 79 ОДШБр повідомили про знищення російської бронетехніки та піхоти, яку кинули на штурм наших позицій. Військові наголосили, що Новомихайлівка залишається однією з найгарячіших ділянок фронту.
  • Росіяни мають ціль захопити ще низку населених пунктів на Донеччині. Серед них і Вугледар. У ЗСУ повідомили, що ворог хоче вийти на лінію Покровськ – Курахове – Вугледар. Також окупанти намагаються просунутися глибше в районі Авдіївки.