Рішення ухвалили 16 вересня 2023 року на конференції Військового комітету НАТО в Осло. Нинішнім очільником комітету є адмірал Роб Бауер.

Дивіться також Вбивство громадян Польщі та обстріл літака Британії: скільки разів Росія атакувала країни НАТО

Що відомо про обрання нового глави Військового комітету НАТО

16 вересня міністри оборони країн-членів НАТО ухвалили щонайменше два рішення, пов'язані з посадою глави Військового комітету Альянсу. Зокрема, вони:

  • погодилися продовжити мандат нинішнього голови Військового комітету НАТО адмірала Роберта Бауера ще на 6 місяців;
  • обрали його наступником начальника Генерального штабу Італії адмірала Джузеппе Каво Драгоне.

У НАТО пояснили, що це рішення дозволить адміралу Драгоне працювати на посаді начальника штабу оборони Італії до листопада 2024 року.

Що сказав Драгоне про Україну

Виступаючи після свого обрання Джузеппе Каво Драгоне заявив, що він від імені Італії має велику честь отримати це призначення, яке виконуватиме з беззастережною відданістю для успіху Альянсу та утвердженню його основоположних цінностей, свободи та демократії.

НАТО зможе запропонувати свою повну підтримку Україні та викликам, які вимальовуються у міжнародному масштабі,
– заявив обраний глава Військового комітету НАТО.

Своєю чергою чинний глава Роб Бауер заявив, що він докладе всіх зусиль, щоб:

  • "продовжувати об'єднувати північ, південь, схід, захід, великі та малі країни в рамках нашого Альянсу";
  • "активно підтримувати зв'язок з партнерами НАТО по всьому світу".

Що відомо про Джузеппе Каво Драгоне

  • 66-річний Джузеппе Каво Драгоне є начальником генерального штабу збройних сил Італії з 2021 року, перед цим протягом 2019 – 2021 року був начальником генерального штабу Військово-морських сил Італії.
  • Італійський адмірал закінчив Військово-морську академію в Ліворно. Далі служив на борту фрегата "Орса". Після цього навчався у льотній школі в США.
  • Також він служив пілотом вертольота на есмінці "Ардіто" та брав участь в миротворчій операції в Лівані. Після служби в морській авіації, став лейтенантом.
  • Згодом у США вчився на пілота-винищувача. З часом став керівником 6-го відділу морської авіації генерального штабу флоту та отримав звання контрадмірала. Він також керував Військово-морською академією, був експертом під час розслідування катастрофи лайнера "Коста Конкордія" у 2012 році.
  • У 2016 році став першим командувачем Верховного командування загальновійськових сил, який не був представником Сухопутних військ.