На Закарпатті українці пікетували під консульством Угорщини у Берегові. Вони вимагають негайно вислати усіх угорських консулів з України, які намагаються привернути увагу до подвійного громадянства в Україні.

Читайте також: Скандал з угорськими паспортами на Закарпатті: МЗС сусідів відреагувало погрозами

Журналіст Євгена Спірін намагався отримати угорський паспорт. Для цього поїхав на Закарпаття.

Мені не вдалося отримати угорський паспорт. По-перше, я не мешканець Закарпаття і у мене немає угорських коренів, і взагалі я з Луганська. Якщо ти починаєш плавати у цих питаннях і досконало не знаєш мови, то ти не отримуєш паспорт жодних чином,
– сказав Євген Спірін.

Однак, допомогти отримати угорський паспорт можуть посередники. За свої послуги беруть від 5 до 15 тисяч євро. Скільки українців отримали угорські паспорти достеменно невідомо. Лише цього року прикордонники Чопського загону виявили 39 осіб з двома паспортами. У 90% випадків – це паспорти Угорщини.

Нехай вони і живуть за межами Угорщини, але вони прирівнюються до всіх громадян, які живуть на їхній території. Для молоді – це переважно момент, що пов’язаний із кращим життям, пошуку кращого життя. Адже їм можна виїжджати за кордон, і що важливо розуміти – йдеться не про виїзд в Угорщину, це насамперед Велика Британія, Німеччина чи США,
– відповів політичний оглядач Дмитро Тужанський.

Подвійне громадянство мають і закарпатські чиновники. Чотирьох вже внесли до бази "Миротворець". Є у цьому списку і екс-заступник мера міста Чоп Оскар Балог, який звільнився декілька місяців тому саме через скандал із паспортом, та депутат берегівської райради Король Беркі. Місцеві ЗМІ пишуть, що декілька днів тому, документ сусідньої держави у нього виявили під час перетину кордону.

Тим часом сьогодні на Закарпатті із метровим паспортом і надувним шампанським пікетували угорське консульство у Береговому. Люди вимагали, аби український уряд вислав з країни усіх угорських консулів.

Нагадаємо, минулого тижня з'явилося відео, що у консульстві Угорщини у Береговому за келихом шампанського і гімном Угорщини українцям потайки роздають громадянство нової країни. Більше того, просять не розказувати про це нашій владі. Зазначимо, що через цей інцидент можуть навіть видворити консула Угорщини на Батьківщину.