Про це журналіст "The Бабель" розповів у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Скандал з угорськими паспортами: активісти на мітингу вимагали закриття консульства у Береговому

"Мені не вдалося отримати угорський паспорт. Адже я не є мешканцем Закарпаття, в мене немає угорського коріння, а також я не знаю угорської мови. Процедура отримання паспортів є суто бюрократичною штукою в консульстві, ти приходиш на урочистості та набуваєш громадянства. Що важливо, в консульстві не видають паспортів, тобто ти приходиш на церемонію, п'єш шампанське, співаєш гімн і потім тобі їх видають в іншому місці із пакетом документів", – зазначив Спірін.

За його словами, нині умови видачі паспортів є дуже ускладнені. До 2014 року люди, які оформлювали угорські паспорти, могли їх отримати, фактично, просто так, якщо у них була довідка з церкви або з архівів СБУ про те, що вони мали родичів на території Австро-Угорської імперії або під час Другої світової війни. Тоді і не обов'язково було знати мову, адже багато хто з цих корінних угорців вчилися в російських школах у Радянському Союзі.

Після 2014 року отримати паспорт стало дуже складно, наразі відбувається співбесіда, де тебе питають склад сім'ї, хто вдома готує їсти і як звуть твого собаку тощо. І якщо ти почнеш "плавати" в цих питаннях і досконало не знатимеш мови, то ти жодним чином паспорт не отримаєш, але ти зможеш його купити,
– розповів журналіст.

Він також додав, що наразі Угорщина не є зацікавлена в тому, аби від'єднати Закарпаття, але вона зацікавлена в тому, аби всіх хто має угорські коріння могли відчувати себе частиною угорської нації.