У консульстві Угорщини у Береговому потайки отримували угорське громадянство десятки людей – відео урочистостей було зафільмовано та оприлюднено. Мешканці Закарпаття одночасно присягали на вірність новій батьківщині і одразу ж відзначали цю подію.

Читайте також: Скандал із видачею угорських паспортів на Закарпатті: Клімкін зробив жорстку заяву

За келихом шампанського новоспеченим угорцям дають настанови: будь-що приховувати факт отримання громадянства від української влади. Адже згідно з чинним законодавством громадяни України можуть мати паспорт лише однієї країни. Якщо ж виявлять ще одне громадянство, то в порушника можуть відібрати український паспорт.

Як приклад можна навести депутата берегівської райради Кароля Беркі. Під час сесії депутат оголосив, що складає мандат без пояснення причин. Але, за інформацією місцевих ЗМІ, причина – саме в угорському паспорті Беркі. Мовляв, кілька днів тому, під час перетину кордону, у чоловіка виявили паспорт сусідньої держави. Торік же за схожих обставин звільнився з роботи заступник мера Чопа – Оскар Балог.


Міжнародний оглядач Ігор Соловей вважає, що мова йтиме про автономію для угорців

У посольстві Угорщини в Україні ситуацію, що склалась, поки ніяк не коментують. Мовляв, про берегівські паспорти дізнались від журналістів і вже надіслали листа до консульства з проханням повідомити, чи дійсно такий факт був. В українському ж МЗС відповіді угорських дипломатів не чекають. І вже найближчим часом міністр закордонних справ Павло Клімкін обговорить цю ситуацію з главою угорського МЗС під час Генеральної асамблеї ООН у Нью Йорку.

Офіційно Угорщина видала українцям понад 100 тисяч паспортів, але реальна цифра – в рази більша.

Їх видає Угорщина, кількість не розголошують, не повідомляють українську сторону, скільки українців отримали угорський паспорт. Керівництво Угорщини неодноразово заявляло, що вимагатиме від країн, де проживає багато угорського населення, автономії для угорців. Скоріш за все Будапешт розраховує на певні події в Україні: на вибори, на зміну влади і нове керівництво, яке погодиться на надання автономії,
– повідомив міжнародний оглядач Ігор Соловей.

За словами експерта, пояснити масову видачу паспортів на Закарпатті нескладно, адже Угорщина дуже зацікавлена в тому, щоб мати на кордоні критичну кількість лояльного населення.

На будь-які ноти протесту з боку України наші сусіди не реагують, лише переконують, що прагнуть партнерських відносин з Україною. Втім, вірити у це стає все важче. Один зі свіжих доказів – новоутворене міністерство з розвитку Закарпаття, яке у серпні з'явилось в угорському уряді.

До слова, раніше повідомлялось, що новопризначений "Уповноважений Угорщини щодо Закарпаття" Іштван Грежа заперечує будь-які натяки на просування сепаратизму на Закарпатті. Мовляв, угорський уряд прагне виключно діалогу.