Відповідну інформацію Ірина Верещук розповіла в ефірі телемарафону "Єдині новини". Про це міністерка сказала 25 червня – на 122 день війни, яку Росія почала проти України.

Читайте також Росіяни облаштували фільтраційні табори в окупованому Криму, – Хлань про евакуацію з Херсонщини

Депортовані українці зможуть повернутись в Україну

Трьом четвертим людей від усієї кількості тих, хто пройшов ці страшні фільтраційні табори, вдається врятуватися, але не всі вони повертаються в Україну,
– розповіла Верещук.

Додала також, що:

  • зараз влада розробляє маршрути за якими будуть курсувати безкоштовні транспортні засоби, які допомагатимуть українцям без грошей і без паспортів;
  • адже паспортів у цих людей просто не має, тому що російські окупанти їх відбирають у "фільтраційних таборах".
  • влада буде допомагати їм дістатися до України.

"Це буде Естонія, Латвія (маршрути будуть курсувати звідти – 24 канал). З цієї сторони найбільший потік депортованих повертається", – розповіла Ірина Верещук.

Пояснила також, що наші кордони з Росією закриті, проте є домовленість із прикордонниками, – якщо українцям вдасться дійти до кордону із Україною, то наша сторона пропускатиме їх без паспортів, без документів, що посвідчують особу.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запевнила, що головне для людей – знайти шлях, щоб повернутися додому, задзвонити у міністерство й там допоможуть з квитками та паспортними документами.

Верещук розповіла про дії Червоного Хреста щодо "фільтраційних таборів"

Ірина Верещук пояснила, що представники Червоного Хреста були у "фільтраційних таборах" під час евакуації цивільних з "Азовсталі".

Тобто вони все бачили та фіксували, проте результату немає і росіяни не притягнуті до відповідальності.

Міжнародне гуманітарне право зі всіма конвенціями разом взятими – безсиле,
– сказала міністерка.

Також вона додала, що міжнародні представники особливо не впливали на процес, навіть після побачених там жахіть.

Що цьому передувало

  • Російські окупанти на в'їзд та виїзд з тимчасово окупованих міст облаштували так звані "фільтраційні табори". Там росіяни дозволяють собі забирати в людей документи, роздягати їх та бити, хоч це суперечить міжнародному праву. Також вороги можуть перевіряти телефони та шукати патріотичні татуювання на тілі.
  • Український правозахисник Павло Лисянський розповів, що це концтабори, де українцям видають талони. Він пояснив, що там вороги вирішують долю українців – когось відпускають, когось відправляють в Росію, а когось катують чи навіть вбивають.
  • Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів, що в цих "таборах" ворог незаконно тримає українців. Зокрема, у таборі в Маріуполі багато чоловіків тримають понад 2 тижні. Вони сплять на землі, а їсти їм дають тільки кашу раз на добу. Хоч маріупольці вже пройшли "фільтрацію", та окупанти досі не дають їм можливість покинути територію табору.
  • Петро Андрющенко пояснив, що причин ворог також не повідомляє, але в неофіційних розмовах російські солдати кажуть про "резерв або для мобілізації, або для робіт".

Дивіться також – Петро Андрющенко розповів про "фільтраційні тюрми" окупантів: відео