"Діяльність збройних формувань зараз ні ЄС, ні ООН не потягне. На Донбасі — угрупування мінімум 40 тисяч, у тому числі збройних сил Російської Федерації та місцевих бойовиків. Для того, щоб їх стримувати, знадобиться пару десятків тисяч миротворців. Це дуже велика місія, яка повинна мати з собою танки, важку техніку. І я не бачу технічного здійснення такої місії. Для того, щоб її підготувати, міжнародному співтовариству знадобиться щонайменше півроку. До того ж, не зрозуміло, які сторони можуть видати такі серйозні (збройні - "24") сили", — вважає Тимчук.

Читайте також: Росія як країна-агресор не буде миротворцем, — Порошенко

Це буде більш спостережна місія. На його думку, миротворча місія під егідою ЄС — не найгірший варіант для України, а от миротворчу місію від ООН Росія може ветувати через засідання Радбезу. США ж може сплачувати велику частку миротворчих бюджетів, однак воліє не вводити свої війська в країни, де не має своїх інтересів.

"Якщо ж ця місія там почне реально працювати, то це фактично буде зона замороженого конфлікту. Відбудеться розведення сторін. Україна відведе свої війська, бойовики свої, і загалом Київ не буде контролювати територію Донбасу. Однак враховуючи, що мінськими угодами ми зв’язали собі руки в планах наступу, і щоб не терпіти постріли від російських військ, у цій ситуації миротворча місія — не найгірший варіант", — підкреслив Тимчук.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення до ООН і Євросоюзу щодо розгортання в Україні місій з підтримання миру і безпеки.