Сайт "24" зробив підбірку найбільших SMS-скандалів, в яких взяли учать депутати та чиновники.

Прокурорські "отработки"

Народні депутати вже звикли, що екрани їхніх мобільних телефонів стали мішенями для фотожурналістів. А ось прокурори до такої уваги преси були не готові. Журналісти виклали телефонне листування трьох прокурорів під час засідання Дніпровського районного суду Києва, де вони вирішували між собою, як розправитись з неугодними їм особами.

Нижче наводимо текст листування без змін.

Група: "Лисі птахи"

Тендітний А.П.: Этот пид*р меня часто фоткает, мы можем и по нем зарегистрироваться.

Лысенко Сергей Сергеевич: На х*я? Давай его отпи*дим просто? Или давай у нас в раене у него телефон отразбоят.

Соловей Денис Юрьевич: Две пи*ды с обыска сидят слева. Просила Артема номер.

Тендітний А.П.: Отработать надо. Гнида такая.

Більше деталей тут.

Митниця дає добро

Наступну переписку журналісти також зафіксували у стінах Верховної Ради. У лютому тодішній голова Одеської обладміністрації Ігор Палиця звертався до депутата Віталія Хомутинніка за інформацією, як "вирішуються питання" на митниці, кому й скільки при цьому платять.

Більше детелей тут.

Зазначимо, через кілька місяців прем'єр-міністр Арсеній Яценюк розпочав службову перевірку, в результаті якої керівництво Державної фіскальної служби було відправлено у відставку.

Відпочинок на Мальдівах

А ось SMS-переписка народного депутата Андрія Мірошника привела до відставки, що взагалі стало прецендентом. Він планував відпустку на Мальдівах, вартістю понад 10 тисяч євро. Однак депутати спромоглись позбавити його мандату тільки з третьої спроби.

Більше деталей тут.

Документи по "уроду"

У квітні народний депутат з групи "Воля народу", колишній соратник Олега Ляшка, екс-комбат батальйону "Айдар" Сергій Мельничук на засіданні Верховної Ради в SMS-листуванні торгувався з екс-главою Держагентства з нацпроектів Владиславом Каськівим.

Нагадаємо, Владислава Каськіва пов'язують з екс-главою Адміністрації президента Януковича, а нині народним депутатом Сергієм Льовочкіним.

Більше деталей тут.

Під куполом верховного цирку

А ось ще один депутат назвав своє місце роботи "цирком". У кінці травня під час засідання Верховної Ради нардеп Євген Геллер від групи "Відродження" поскаржився коханій, що цей тиждень чомусь робочий і він змушений сьогодні сидіти у "цирку".

Більше деталей тут.

Обмін люб'язностями

У квітні кумедне SMS-листування між двома учасниками засідання Дніпродзержинської мерії потрапило в об'єктиви журналістів.