У Міноборони повідомили, що пожежа та подальші вибухи боєприпасів у Балаклії сталися внаслідок загорання сухої трави. Там тривали роботи з очищення та розмінування залишків снарядів, які не розірвалися внаслідок минулорічної надзвичайної події. ЗМІ своєю чергою зазначають, що під час цього один із пожежних танків на їхав на снаряд.

Читайте також: Оприлюднено перші версії причин нових вибухів на військових складах у Балаклії

Як не прикро, подібні вибухи на військових складах чи арсеналах зі зброєю стаються в Україні вже не вперше.

У березні 2017 за вибухами на найбільшому складі боєприпасів в Україні у місті Балаклія на Харківщині стежила вся Україна. Тоді, за офіційними даними, загинула щонайменше одна людина, четверо зазнали поранень, було пошкоджено 265 будівель.

Найбільші вибухи на військових складах в Україні
Найбільші вибухи на військових складах в Україні

На жаль, вибухами та пожежами на складах з боєприпасами у світі мало кого здивуєш.

Де у світі ставались вибухи та пожежі на військових складах з 2014-го року

Демократична Республіка Конго, 26 січня 2014

Вибух стався на складі зі зброєю в Демократичній республіці Конго. За даними місцевої влади, причиною нещастя став удар блискавки, внаслідок якого на території складу в місті Мбужі-Майї виникла пожежа, а потім стався вибух.

Тоді загинуло 20 людей, 50 отримали поранення. Серед загиблих були жінки і діти.

Індонезія, 5 березня 2014

Вибух пролунав на складі з боєприпасами, що належав індонезійському військово-морському спецназу Kopaska. Склад розташовувався в порту столиці Індонезії Джакарті – Танджунг-Пріок. За офіційними даними, тоді щонайменше 25 індонезійських військових моряків отримали поранення.

Китай, 18 червня 2014

Вибух прогримів на складі зброї армії в місті Хен'ян в провінції Хунань в центрі Китаю. Він стався в той момент, коли військові саме складали зброю. Внаслідок вибуху 17 солдатів загинуло, серед цивільних жертв не було.

Болгарія, 8 серпня 2014

Потужний вибух стався на військовому заводі болгарського міста Костенец. Внаслідок інциденту на заводі "ТЕРЕМ – Цар Самуіл", який займається утилізацією боєприпасів, тоді постраждало десятеро осіб.

Поліція оточила місце надзвичайної ситуації у Болгарії
Поліція оточила місце надзвичайної ситуації у Болгарії/Getty images

Ємен, 28 березня 2015

Вибухи прогриміли на складі з боєприпасами в місті Аден на півдні країни. За даними Міністерства охорони здоров'я країни, загинули щонайменше дев'ять осіб.

Болгарія, 4 квітня 2015

Менш ніж через рік після попереднього інциденту кілька вибухів прогриміли на території військового заводу в центральній частині Болгарії на території ВМЗ-Сопот біля населеного пункту Іганово.

За кілька тижнів до цього на цьому ж заводі прогримів вибух. За даними ЗМІ, тоді на складі ВМЗ-Сопот вибухнули близько двох тисяч некерованих ракетних снарядів. Внаслідок інцидентів ніхто не постраждав.

Японія, 24 серпня 2015

Вибух пролунав на американській військовій базі в японському місті Сагаміхара. Внаслідок пожежі, що виникла після вибуху, повністю вигорів одноповерховий склад площею 900 квадратних метрів. Він належав базі постачання американського військового об'єкта.

Вибух на американській військовій базі у Японії
Вибух пошкодив американську військову базу в Японії

Дивіться відео вибухів на американській військовій базі у Японії:


Туреччина, 16 вересня 2015

В провінції Діярбакир, яка розташована на південному сході Туреччини, вибухнув склад з боєприпасами, що належить спецназу управління безпеки Туреччини. Після вибуху виникла сильна пожежа. Інформації про постраждалих тоді не було.

Болгарія, 25 квітня 2016 року

Черговий вибух пролунав у Болгарії – цього разу на заводі з виробництва зброї.

За даними болгарського МВС, інцидент стався під час ремонтних робіт в одному з приміщень найбільшого заводу з виробництва зброї в країні Arsenal в місті Казанлик. Вибух став причиною пожежі, у якій загинуло двоє робітників.

Болгарія, 27 травня 2016

Стався вибух на ще одному військовому заводі компанії Arsenal в місті Миглиж, що за 250 кілометрів на схід від Софії. Тоді повідомлялось про одного загиблого чоловіка.

Індія, 31 травня 2016

Тоді на складі з боєприпасами в індійському штаті Махараштра прогримів вибух і сталася велика пожежа. За різними даними, внаслідок цього інциденту загинуло до 17 людей, ще 19 отримали поранення.

Азербайджан, 26 липня 2016

На заводі "Араз" міністерства оборонної промисловості Азербайджану в місті Ширван в районі складських приміщень прогримів потужний вибух. Причиною вибуху, як пізніше з’ясувалось, стали іскри від утилізованих виробів. Внаслідок вибуху майже 25 осіб були госпіталізовані.

Росія, 4 серпня 2016

Загорівся склад ракетно-артилерійського озброєння у Володарському районі Нижегородської області Росії, площа загоряння становила близько 100 квадратних метрів. Пожежа сталась на відкритому майданчику складу в селищі Юганец.

Росія, 18 жовтня 2016

Ще одна пожежа на військових складах у Росії сталась на складі самарського РКЦ "Прогрес" – одного з найбільших ракетно-космічних підприємств Росії. Вогонь тоді охопив площу у понад 1000 метрів квадратних. Про постраждалих тоді також не повідомляли.