Попри те, що в Україні вже реєструють рекордну кількість нових хворих на COVID-19, найближчими тижнями захворюваність тільки зростатиме. Такий прогноз озвучив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час пленарного засідання Верховної Ради.

До теми Змінилися властивості COVID: тепер в Україні дітей госпіталізують частіше, ніж пенсіонерів

Два тижні тому в Україні прийшла нова хвиля COVID-19. Кількість нових випадків подвоюється щотижня, зростає й частка позитивних результатів лабораторних досліджень серед усіх протестованих.

Тим часом кількість госпіталізованих зросла тільки на третину. Так, частка госпіталізованих серед інфікованих є вдвічі меншою, ніж під час Дельта-хвилі.

Найближчі тижні Україна вийде на пікові значення захворюваності на COVID-19. Кількість випадків інфікування очікується на рівні 40 – 60 тисяч осіб на добу,
– заявив міністр.

Це удвічі більше за ті пікові значення, які спостерігались під час минулої хвилі коронавірусу. Окрім цього, завдяки вакцинації цього разу в країні очікують на третину померлих менше, ніж було під час минулої хвилі. Віктор Ляшко додав, що Україна перебуває в "найвищому стані готовності".

Але є й хороші новини: міністр озвучив позитивний прогноз

Вакцина, противірусні препарати, менш агресивні штами – це чіткі сигнали, що людство може подолати коронавірус. Поява вакцини й прагнення всіх країн світу досягнути високих охоплень щепленнями дає нам можливість оптимістично сподіватись, що 2022 рік буде останнім для пандемії COVID-19,
– вважає Віктор Ляшко.

Останні прогнози щодо COVID-19 в Україні

  • У період з 2 по 8 лютого НАН прогнозує в Україні до 52 тисяч COVID-хворих на добу.
  • У KSE вважають, що за окрему добу середній показник захворюваності може досягнути 55 тисяч випадків.