Про це заявив Володимир Зеленський на міжнародному економічному форумі у Давосі, повідомляє 24 канал. Він додав, що превентивні дії світу – єдине, що могло запобігти розв'язанню війни.

Читайте також Зеленський виступає на форумі в Давосі: онлайн-трансляція

Зеленський закликав Європу посилити санкції

За словами лідера України, зараз важливо адаптуватися під нові реалії та створювати нові інструменти впливу на Росію.

Потрібно не реагувати, а діяти, діяти превентивно,
– вважає він.

Це означає, що будь-яке зволікання лише шкодить нашій державі, а допомога повинна бути швидкою та максимальною. Зараз, за словами Зеленського, Україна створює ще один прецедент для всього світу – народи різних держав підтримують нас та тиснуть на свою владу, аби та запровадила нові санкції.

"Ми вдячні за підтримку, – додав президент, – але якби це відбулося ще тоді? Чи почала б Росія цю війну? Впевнений, що і на це запитання відповідь – ні".

За словами Володимира Зеленського, Україна категорично не погоджується з пасивною позицією деяких країн щодо Росії, тим часом Кремль продовжує тероризувати увесь світ.

Не чекайте фатальних пострілів. Не чекайте застосування Росією хімічної, біологічної або ядерної зброї. Не створюйте в агресора враження, що світ не чинитиме достатній опір,
– закликав він.

Зеленський вважає, що світу не варто очікувати, коли Росія завдасть нового удару та продемонструє нові звірства, щоб посилити санкції. Агресорка на чолі із Путіним зробила вже достатньо, щоб усе було очевидно. І зараз, за словами лідера України, найкращий момент, щоб захистити "свободу та корисний для всіх світопорядок".

На які санкції очікує Зеленський

Президент заявив, що світ досі вагається й справді важливі санкції досі не накладені. Серед них Зеленський виокремив:

  • повне ембарго на російську нафту;
  • блокування всіх російських банків;
  • відмова від співпраці із російським IT-сектором;
  • повне припинення торгівлі з агресором.

Санкції мають бути максимальними. Щоб будь-який наступний агресор знав, до чого приведе його рішення напасти,
– наголосив Зеленський.

Разом з тим він закликав створити прецедент повного виходу всього іноземного бізнесу з Росії, щоб бренди не асоціювалися з воєнними злочинами, а офіси, рахунки та товари не використовувалися воєнними злочинцями в кривавих інтересах. Та додав, що Україна пропонує розвиток на своєму ринку компаніям, які виходять з ворожого ринку та перестають фінансувати війну.

Зеленський закликав Європу до санкцій: дивіться відео виступу у Давосі