Наразі затримання Кривоша, якому передувала пауза, пояснили тактичними діями, зумовленими ситуацією. Про це розповів під час брифінгу начальник управління СБУ у Волинській області Павло Данюков, повідомляє 24 канал.

Раніше У МВС пояснили, чому БТР прибув вже після затримання терориста

Правоохоронці зазначають: аспект переговорів був поза камерами журналістів, відтак лише за кадрами не варто судити про тактичні дії, які провели.

Так, Данюков розповів: перш ніж Кривоша затримали, він провів на майдані декілька хвилин не просто так. Йому давали вказівки: підняти руки, опустити руки, повернутися, постояти і подивитися, це зокрема і видно на кадрах з відео. У цей момент проводилися заходи перевірки: чи бува не має Кривош із собою пульту керування вибухівкою.

У нас були підозри, що в автобусі залишився вибуховий пристрій. Ми мали пересвідчитися, що у нього немає дистанційного приладу керування. Ми сканували місцевість приладами для виявлення небезпечних предметів. Тільки після цього до нього підійшли,
– розповів Данюков.

Надалі під'їхав БТР і пролунав вибух світлошумової гранати. До цього вдалися зокрема, щоб перекрити автобус: правоохоронці не знали, чи є спільники на майдані. Тому що тоді ще велися розшукові дії і встановлювали ймовірних причетних до тератку.

Що цьому передувало

  • У соцмережах оприлюднили відео затримання Максима Плохого. З різних ракурсів видно: спершу терорист вийшов із автобуса і неозброєний постояв декілька хвилин.
  • Потім до Кривоша підійшли двоє правоохронців, які одягли на нього кайданки, і людина у медичному жилеті (насправді співробітник СБУ). З автобуса вийшли перші заручники, а вже опісля під'їжджає БТР і вибухає світлошумова граната.
  • У соцмережах почали точитися дискусії, навіщо під'їжджав БТР, коли Максима Кривоша вже було схоплено. Також увагу користувачів привертало те, що Кривошу дали постояти декілька хвилин на вулиці, перш ніж схопити.

Захоплення автобуса у Луцьку: коротко

  • Терорист 21 липня вранці повідомив до поліції, що взяв у заручники пасажирів рейсового автобуса.
  • Чоловік спрямував автобус у центр Луцька на Театральний майдан, там погрожував усіх підірвати.
  • В автобусі перебували 13 людей, серед яких літня жінка, вагітна і підліток.
  • Чоловік називає себе Максимом Плохим, але його справжнє ім'я – Кривош Максим Степанович.
  • Його вимоги: усі чиновники України, релігійні й політичні діячі мали оприлюднити текст і відеозвернення зі змістом "Я – терорист в законі".
  • Ближче до вечора терорист відпустив перших трьох заручників після розмови із Зеленським, а президент виклав у соцмережах відео, яке вимагав зловмисник (із рекомендацією фільму "Земляни").
  • Невдовзі після цього терорист здався, усіх заручників відпустив, ніхто не загинув та не зазнав травм.