Під час вечірнього звернення президент розповів про те, що Росія втрачає свій вплив. Натомість Україні продовжують допомагати різні країни світу.

Дивіться також Особливо цими днями: Зеленський закликав українців не ігнорувати тривоги

Росія втратила вплив у двох організаціях

Володимир Зеленський розповів, що цими днями Росія втратила свій вплив у двох міжнародних інституціях. Це Організація із заборони хімічної зброї та Міжнародна морська організація – одна з ключових у світі, яка опікується безпекою.

Німеччина допомогла Україні з ППО та зброєю

Глава держави розповів, що Німеччина виконала домовленості щодо ППО для України і подякував країні за це. Крім цього, Берлін виділив для України черговий оборонний пакет, зокрема дуже потрібні снаряди для артилерії 155 калібру.

Це порятунок тисяч українських життів – реально сильний результат нашої двосторонньої співпраці з канцлером Шольцом, з усіма в Німеччині, хто підтримує захист життя й панування міжнародного права. Калібр 155. Дякую, Олафе,
– сказав Зеленський.

Нові санкції від США

Цього тижня США ввели санкції проти російських суб'єктів, що підтримують економіку агресії. Серед них і ті, хто допомагає порушувати цінову стелю на російську нафту, й ті, хто в іранських структурах працює на дестабілізацію.

Зеленський подякував захисникам та рятувальникам

Президент особисто подякував тим, хто найбільше проявив себе в боях заради України:

  • Солдат Тарас Давидюк, розвідник, 130-й окремий розвідбат.
  • Солдат Олександр Котурбас, наша славетна 55-та окрема артилерійська бригада.
  • Солдати Андрій Григор'єв і старший солдат Віталій Красовський – обидва із 47-ї окремої механізованої бригади.
  • Сержант Микола Шугайло, 704-й полк радіаційного, хімічного, біологічного захисту.
  • Солдат Андрій Яцковець і молодший сержант Олександр Гаков із 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр".

Принагідно він подякував усім воїнам, волонтерам, інструкторам, лікарям, рятувальникам ДСНС, працівникам Нацполіції та Нацгвардії, які допомагали й допомагають людям після російських обстрілів і після ударів негоди. А також тим, хто працює на українських оборонних виробництвах та захищає Україну на міжнародній арені.

Усі, хто дає Україні результат, усі, хто знайшов своє місце в загальнодержавній справі, усі, хто допомагає та дбає про Україну, – усім слава! Усім вдячність. Усім шана. Це важливо – щоб кожен залишався відданим спільній справі. Це важливо – щоб кожен тиждень можна було сказати: "Я додав щось своє до спільного захисту". Це важливо – щоб дії, конкретні дії мільйонів українців й українок кожного дня, кожного тижня ще більше зміцнювали українську силу. Разом усе здолаємо,
– сказав президент.

Звернення Володимира Зеленського 2 грудня: дивіться відео