Головні тези зі звернення президента для вас зібрав 24 Канал. Своє звернення Володимир Зеленський почав з подяки бійцям Національної гвардії.

Зверніть увагу Гендиректор МАГАТЕ приїде на ЗАЕС, візит Орландо Блума в Україну: хронологія 396 дня війни

Подяка бійцям Нацгвардії

Позаяк 26 березня в Україні відзначають День Національної гвардії, Володимир Зеленський почав звернення з подяки бійцям та відзначив найвидатніші здобутки воїнів НГУ за час повномасштабної війни з Росією.

Подякуємо за міцність і силу в битві за Донбас. За оборону Бахмута й Авдіївки. За героїчний захист Маріуполя й "Азовсталі". За бої на Луганщині. За бої на Київщині, за битву за Київ. Разом з усіма силами оборони й безпеки України гвардійці гнали окупанта з північних областей нашої держави, із Харківщини,
– наголосив президент.

Також глава держави зазначив, що понад 5 тисяч бійців НГУ за час повномасштабної війни отримали державні нагороди за участь у боях та виявлену хоробрість.

Сила України – це сила всіх, хто б’ється за Україну й хто допомагає бійцям. І уявити нашу державну силу без Національної гвардії просто неможливо,
– підкреслив президент.

Нарада з військовими та підтримка воїнів з боку цивільних

Президент розповів, що сьогодні провів нараду з військовими та представниками сектору безпеки й оборони. Глава держави наголосив, що Україна готує відповіді на всі внутрішні та зовнішні загрози.

Окремо Володимир Зеленський звернув увагу на важливе питання – підтримка воїнів з боку цивільних та ставлення до війни у суспільстві. Зокрема, проблему того, що повертаючись з фронту воїни відчувають байдужість до війни в тилу.

Це неправильно, це несправедливо, коли в наших бійців, які приїжджають з передової, з’являється таке відчуття, ніби для багатьох у тилу війна вже скінчилася. Для тих, хто не просто далеко від Донеччини чи Нікополя, від Салтівки, від прикордонних районів Сумщини, від Запоріжжя, а хто подумки далеко від окопів, від щоденного болю українців,
– наголосив президент.

Звернення Володимира Зеленського: дивіться відео

Володимир Зеленський підкреслив, що як і рік тому, зараз не можна бути далеким від війни, хоча б тому, що саме завдяки нашим воїнам географічно бойові дії відбуваються і справді далеко від багатьох українців.

Дорогі українці! Підтримуйте наших бійців завжди, коли це можливо. Не забувайте й про збори волонтерів і долучайтеся, коли маєте змогу,
– закликав президент.

Також глава держави закликав усіх поширювати у світі правду про війну в Україні, аби всі розуміли, за що і для чого бореться наша держава.