Такий випадок трапився з постійним представником Росії при ООН Василем Небензею. Він вирішив скликати пресконференцію, на якій намагався перекласти провину за геноцид українців в Бучі на самих українців. І використати решту тез з російських методичок про "провокації" та "вы все врете".

Важливо Російських військових, які чинили звірства в Бучі, знову повертають в Україну

Правда, коли зайшла мова про тіла розстріляних українців, які просто валялися на вулицях Бучі, Небензя випадково сказав не те, що до цього говорила російська пропаганда.

"Коли ви уважно подивитися на те, що ви бачите в Бучі, на трупи, які лежать на вулицях, яких не було до того, як туди увійшли російські війська", – заявив Небензя.

Та зрозумівши, що він сказав не згідно з кремлівською методичкою, швидко "виправив" себе.

Відео з виступу Небензі

Варто додати, що ще за декілька годин до того, як Небензя вчергове повторив російську пропаганду, The New York Times опублікувало супутникові знімки з Бучі. Кадри доводять, що мирних людей вбивали під час окупації Росією українського міста.

Варте уваги Різні реальності: поки світ шокований звірствами в Бучі, Росія створює фейки про "живих трупів"

Докази того, що саме російські військові причетні до вбивства мирних жителів сіл та містечок навколо Києва, має і НАТО.

Вже згодом на Радбезі ООН Небензя ще раз повторив російські фейки. А також похвалився вивезенням українців до Росії. Не обійшлося без того, щоб назвати всіх українців, які говорять українською мовою, нацистами.

Український представник Сергій Кислиця одразу спростував російські фейки Небензі.