У міністерстві закордонних справ Литви наголосили, що введення енергоблоку в експлуатацію подвоїть загрози ядерній безпеці, а також довкіллю країни.

Читайте також Режим Лукашенка змінив тактику перекидання мігрантів, – Литва

Тому у МЗС констатували, що представнику посольства вручили ноту протесту у зв'язку з планами Мінська почати фізичний пуск другого енергоблоку БелАЕС до кінця року.

Литва вимагає зупинити й перший блок

У відомстві також вимагають зупинити роботу першого енергоблоку станції, поки не виконають всі сучасні вимоги ядерної безпеки.

Фаза фізичного запуску атомної електростанції важлива, тому що після завантаження ядерного палива в реактор і введення ядерного реактора в експлуатацію навіть невелика електростанція стає ядерною установкою,
– наголосили в МЗС.

Що цьому передувало

  • Перший енергоблок БелАЕС у червні включили в об'єднану енергосистему країни. ЗМІ писали, що блок запустили наспіх під величезним тиском з боку керівництва країни. Тоді він нібито не був готовий до роботи.
  • Системи начебто й досі не налаштовані до кінця, що викликає постійні неполадки. Наприклад, у квітні 2021 року на сайті БелАЕС з'явилося повідомлення про небезпеку.
  • Запустити другий енергоблок Білорусь планувала у 2021 році.
  • Однак Литва й раніше просила Мінськ зупинити запуск станції та допустити на неї міжнародних експертів.