Що про це каже Максим Нефьодов

Ексголова Державної митної служби в ексклюзивному коментарі 24 каналу назвав це "чорним піаром напередодні виборів".

Важливо Буде війна: Нефьодов пояснив, для чого балотується в Київраду

Адже саме він очолив список "Голосу" на місцевих виборах у Києві. За словами Максима Нефьодова, історія з оголошенням підозри тягнеться вже три роки.

Цю історію періодично, як новину, підіймають. Хоча їй вже три роки й нічого не відбувається, допитів не проводять, вона (справа – 24 канал) померла, бо перестала бути цікавою,
– заявив Максим Нефьодов.

Деталі скандалу

За інформацією ЗМІ, Нефьодов разом з Айварасом Абромавичусом і ще низкою осіб нібито розробили й реалізували схему виведення з-під спеціальних санкцій понад 60 українських компаній. Про це мовиться у проєкті підозри, який опинився в розпорядженні "Українських новин".

Як відомо, у 2014 – 2016 роках низка українських підприємств, які мають зв'язок з Росією, повинні були отримати індивідуальні ліцензії на зовнішньоекономічні операції.

Спеціальні санкції у вигляді отримання індивідуальних ліцензій вводить Мінекономрозвитку за поданням правоохоронних органів. І критерії чітко визначені законом. Але у міністерстві під керівництвом Абромавичуса вирішили виробити власні критерії, які б дали можливість скасувати накази про застосування санкцій.

Міністр Абромавічус підписав відповідне доручення. І згодом були підготовлені накази про зняття санкцій, які підписував особисто Нефьодов, що обіймав на той момент посаду заступника міністра,
– пише видання.

Актуально Ексголова митниці Нефьодов оскаржив своє звільнення в суді

Скільки втратила держава

За попередньою інформацією, такі дії завдали державі збитки на суму майже 10,5 мільйона гривень у вигляді несплати ліцензійних зборів, які складають 0,2% від офіційного обороту операцій цих компаній.

Однак, за твердженням журналістів, важливим були не гроші, а зняття санкцій. Це дозволяло міністерству контролювати кожну зовнішньоекономічну угоду.

Проєкт підозри Максиму Нефьодову
Проєкт підозри Максиму Нефьодову / Фото "Українських новин"

Проєкт підозри Максиму Нефьодову
У чому звинувачують Нефьодова / Фото "Українських новин"