Окрім цього, вітер зламав старе дерево, якому приблизно 400 років. За легендою її посадив митрополит Петро Могила 1635 року.

До теми В Україні – спека до +28 градусів: прогноз погоди на 13 травня

Ця липа росла початку Андріївського узвозу біля Національного музею історії. Вона мала статус ботанічної пам'ятки природи місцевого значення. Обхват стовбура дерева становив 5 метрів.

Фахівці КО "Київзеленбуд" спільно з арбористом обстежать пам'ятку природи й нададуть детальну інформацію про пошкодження.

Негода принесла Києву проблем

Очевидці поширюють наслідки грози у Києві соціальними мережами. У багатьох районах столиці обламані дерева, тож киян закликали бути обережними. Також через обвалені дерева постраждало багато машин, а подекуди й фасади будівель.

Жителів області застерігають від обірваних дротів

Тим часом Київські регіональні електромережі ДТЕК повідомили про численні обриви електромереж в області. Жителів Київщини попросили не наближатися до обірваних дротів ближче ніж на 8 метрів.

У мешканців деяких районів відсутнє світло

У мешканців трьох районів столиці через негоду може бути відсутнє світло. Так, через дощ та шквальний вітер відключились високовольтні лінії, що живлять 100 тисяч клієнтів столиці в Оболонському, Подільському та Святошинському районах.

Наразі більшість клієнтів підживили з резерву. Втім, ще 19 тисяч клієнтів залишаються знеструмленими.

Тим часом рятувальники теж долають наслідки негоди у столиці. На Андріївському узвозі, вулиці Шовковичній та Кудрявському спуску вже забрали повалені дерева. Наразі виїхали на прибирання поваленого дерева на вулицю Ялтинську, що в Дарницькому районі. До робіт залучили 8 рятувальників та 2 одиниці техніки КАРС "Київська служба порятунку".