Разом з тим, немає причин, щоб перешкоджати їхній роботі. Таку думку висловив народний депутат від "Слуги народу" та представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський.

Важливо Запускає судову реформу в Україні: Рада схвалила важливий законопроєкт

Про новий важливий закон та роль міжнародних експертів

За його словами, до порад Венеційської комісії дослухались і проголосували за правки, які передбачають роль міжнародників у винесенні питання.

Тобто, конкурсна комісія може ухвалити рішення, якщо за нього проголосують щонайменше 4 особи, 2 з яких – представники міжнародних експертних організацій. Відтак, не може бути спірних ситуацій взагалі.

У цьому випадку я не бачу жодних підстав для того, щоб передбачати якусь можливість для блокування роботи цієї конкурсної комісії,
– наголосив нардеп.

Він вважає, що усі зацікавленні у тому, щоб заповнити вакансії в судах. Тому цей процес важливо чимшвидше запустити, тож маніпуляцій не має бути.

"Закон в цілому повністю відповідає очікуванням наших міжнародних партнерів та українського суспільства щодо створення передумов для очищення судової влади та повернення довіри до неї", – підсумував Веніславський.

Веніславський про очищення судової системи: дивіться відео

Що відомо про законопроєкт

  • Законопроєкт про формування ВККС ухвалили у першому читанні ще 3 березня.
  • Нардепи подали до документа про ВККС майже пів тисячі поправок.
  • Тим часом проєкт закону розкритикували наші західні партнери.
  • США та ЄС у спільній заяві закликали український парламент надати вирішальне слово у відборі членів ВККС міжнародним експертам. Такі рекомендації раніше давала і Венеційська комісія.
  • Врешті, українські законодавці до порад дослухались.