Смерчі поблизу Кирилівки: головне

Дві вихрові воронки вдалося зафільмувати туристці, яка їхала на популярний курорт. Відео подвійного смерчу оприлюднили на ютуб-каналі "РИА Мелитополь".

Важливо Пісок бив голками, діти плакали: моторошна піщана буря накрила Одещину – фото, відео

На відео видно, як у полі одночасно утворюється унікальне стихійне явище – подвійний смерч. Одна воронка є суттєво більшою за іншу, попри це вони не з'єднуються в один вихор, а продовжують рухатися паралельно.

Про небезпеку смерчу у всіх регіонах України синоптики попереджали ще 6 липня. Наразі погодні умови сприяють формуванню вихрових воронок.

Подвійний смерч поблизу Кирилівки: дивіться відео

Стихійні лиха накрили Україну: що про це відомо

Цьогоріч Україна потерпає одразу від декількох стихійних лих: повені, піщані бурі, потужні смерчі та гради. До того ж, смерчі в Україні помітили не лише у південних областях та на узбережжі морів, але й у Прикарпатті та Тернопільській області.

Варто відзначити, що у 2020 році у Кирилівці туристів спіткали й інші неприємності – морські блохи та медузи, що атакували пляжі на всьому узбережжі курорту.

Актуально Гігантські медузи заполонили Азовське море: відпочивальники скаржаться на укуси – фото, відео

Як поводитися під час смерчу

  • Якщо стихія застала вас на природі, перш за все необхідно вибрати укриття: яри, ями, рови, канави, кювети доріг. Треба лягти на дно укриття і щільно притиснутися до землі, це значно знизить кількість можливих травм.
  • Якщо ви перебуваєте вдома, потрібно прибрати з відкритого простору легкі предмети, поставити в гараж автомобіль, закрити всі вікна і двері, перекрити водо-, газо- та електропостачання, сховатися в підвалі.