У резолюції, яку ухвалила верхня палата польського парламенту, сенатори закликають польський Сейм встановити 11 липня Національним днем пам’яті жертв "геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої".

Про це пише видання Wirtualna Polska.

За ухвалення резолюції проголосували 60 сенаторів, 23 були проти і 1 утримався.

Як пояснив голова комісії із зв'язків з поляками за кордоном Міхал Дворчик, основою резолюції Сенату був законопроект щодо вшанування памʼяті жертв Волинської трагедії, автором якої є депутати від пропрезидентської партії "Право і справедливість".

Важливо, що Сенат встиг прийняти резолюцію до 11 липня, дня, коли традиційно вшановуються жертви геноциду, вчиненого українськими націоналістами. На жаль, Сейм не встиг зі своїм рішенням,
– зазначив Дворчик.

Читайте також: Польські екс-президенти попросили вибачення в українців

Зокрема, у тексті резолюції йдеться, що "памʼять про жертв злочину, скоєного в 1940-ві роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі, за історичною правдою, геноцидом".

Таким своїм рішенням Сенат Польщі закликає Сейм встановити 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами на громадянах ІІ Республіки Польщі.

8 липня у Варшаві стартує важливий для України саміт НАТО, в якому також бере участь президент України Петро Порошенко.

Довідка: Волинською трагедію, яку у Польщі частіше називають Волинською різаниною, називають обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою в час Другої світової війни у 1943 році на Волині.