Блокування опозиційних сил у Алма-Ати: деталі

Станом на 16:00 за Києвом представники "Демократичної партії Казахстану" і руху "Оян, Казахстан" залишалися заблокованими в центрі міста понад 6 годин. Про це повідомляє інформаційна агенція "Інтерфакс".

До речі У Киргизстані проходять вибори президента: фаворитом є звільнений з колонії Садир Жапаров

Противники виборів вийшли на мітинг в обід за місцевим часом і практично відразу спецпризначенці їх узяли у щільне кільце. Водночас правоохоронці оточили підходи та саму площу.

Дії казахстанських поліцейських щодо мітингувальникі / Фото видання "Vласть" і з соцмереж

Є затримані

На площі Астана в Алмати силовики затримали практично всіх учасників протесту. За даними ЗМІ, мовиться про заборонений у країні рух "Демократичний вибір Казахстану". Його створив колишній банкір-утікач Мухтар Аблязов. Раніше в соціальних мережах той закликав своїх прихильників вийти 10 січня на мітинги у великих містах Казахстану.

За даними місцевих ЗМІ, перед цим демонстранти намагалися прорватися до монументу Незалежності, а силовики їх відтіснили. Згодом останні почали або затримувати або оточувати всіх, хто намагався приєднатися до заблокованих. Очевидці кажуть і про застосування сили з боку правоохоронців.

Дивіться відео затримання в Алмати в Казахстані

Також відбулися затримання у столиці країни Нур-Султані (колишня Астана). Інцидент стався на підході до палацу "Жастар". Серед затриманих – прихильники вищезазначених "Демократичної партії Казахстану" та руху "Оян, Казахстан".

Цікаво "Це великий подарунок": Росія оскандалилася заявами про території Казахстану та України

Загалом у Казахстані Алмати та Нур-Султані затримали понад 100 людей.