Про це повідомив заступник міністра оборони Олександр Носов під час виступу у Верховній Раді. За його словами, щоб здійснювати виплати, міністерство економить на преміях керівництву.

До теми У Міноборони обіцяють повернути борги військовим вже в жовтні: де візьмуть кошти

"Загалом у нас є нестача в грошах Міноборони 7,1 мільярда гривень", – підкреслив Носов.

Виплати військовослужбовцям

Посадовець зазначив, що для виплат винагород військовослужбовцям економлять також гроші на закупівлі пального. Для повної виплати усіх сум, очікують на внесення відповідних змін до закону про бюджет на 2021 рік.

Заступник міністра оборони зауважив, що грошові нагороди за вересень 2021 року виплатили у повному обсязі. Винагороди за участь у бойових діях у зоні проведення Операції об'єднаних сил цілком виплатили за серпень. Є заборгованість по виплаті одноразових допомог у розмірі 2,1 мільярда гривень.

У відповідь на запитання про призначення в тилових підрозділах, які ймовірно відбуваються з порушеннями, Носов акцентував, що не може відповісти. Однак наголосив, що існує чіткий наказ міністра, який забороняє призначати на керівні посади осіб, які не мають вищої стратегічної освіти.

Виступ заступника міністра оборони: дивіться відео з Верховної Ради

Борги Міноборони захисникам України: що відомо

  • Уповноважена з прав людини Людмила Денісова у вересні 2021 року повідомила про численні звернення військовослужбовців. Учасникам ООС заборгували виплат на 1,46 мільярда гривень.
  • Водночас нардеп Роман Костенко заявив, що на рахунках Міноборони залишилися невикористані майже 15 мільярдів гривень.
  • Кабмін ухвалив видатки на сектор безпеки й оборони в проєкті держбюджету на 2022 рік. За словами Дениса Шмигаля, туди скерували 5,95% ВВП держави.