Починаючи з 1951 року науковці провели три десятки так званих собачих стартів на орбіту Землі. Усі вони завершилися невдало. Причин була безліч – розгерметизація кабіни, недосконалість апаратури та смерть підопічних від страху.

Білку і Стрілку тренували досвідчені кінологи. Вони вчили собак їсти з автоматичних годівниць, привчали їх до космічних скафандрів та умов невагомості. Собак, до слова, насправді звали Альбіна та Маркіза. Та ці імена здалися керівництву СРСР занадто буржуазними, тому перед польотом чотирилапих оперативно переіменували.

Політ минув ідеально. На орбіті Стрілка усього лякалася і поводилася надзвичайно насторожено. В той самий час як Білка радісно казилася, переверталася у невагомості і гавкала. Разом з Білкою та Стрілкою на орбіту полетіли чотири десятки безіменних мишок та два щурі. Через добу, здійснивши 17 витків навколо Землі, космічний корабель успішно приземлився.

Після повернення Білка та Стрілка стали національними героями. Їх возили по країні та зустрічали з королівськими почестями. Невдовзі по поверненню у Стрілки народилися шестеро щенят. Одного з них генсек СРСР Микита Хрущов надіслав у подарунок доньці президента США Каролін Кеннеді.