Нідерландці Лізбет та Едвін тер Вельде вирішили підкорити Антарктику на "сонцемобілі".

Читайте також: Стартап Sono Motors: молодики з Баварії створили електрокар Sіon з фільтром із натурального моху

Але й це ще не все. Solar Voyager – всюдихід, на якому вони відправляться в експедицію, виготовлений з відходів: його корпус зліплений з невеликих шестикутних пластин, надрукованих на 3D-принтері; а сировиною для них слугували подрібнені пластикові пляшки.

Шини низького тиску, покриті металевої сіткою, забезпечать цьому багі кращу прохідність сніговим бездоріжжям, а спеціальне термозберігальне скло знизить затрати на обігрів кабіни.

Solar Voyager – всюдихід на сонячних батареях
Solar Voyager – всюдихід на сонячних батареях

Та головна особливість машини, як уже було сказано, у тому, що живитиметься вона виключно від сонця. 10 панелей та 6 вакуумних трубок, які розтоплюватимуть намерзлий сніг, – усе це авто тягтиме за собою у двох причепах. Там же зберігатимуться й харчі, запасів яких має вистачити щонайменше на 30 днів. Саме на стільки розрахована подорож від наукової станції на льодовику Юніон до Південного полюсу і назад.

Авто живитиметься від сонця
Авто живитиметься від сонця

Максимальна швидкість, з якою здатен пересуватися цей 16-метровий "автопоїзд", 8 км/год. Авжеж, для пари нідерландських відчайдухів не це головне. Завдання експедиції, яка стартує у грудні, – привернути увагу суспільства до проблеми забруднення Землі та просування ідеї "цивілізації без відходів".