Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус під час пресконференції повідомив, що ухвалив постачання Україні танків Leopard 1.

До теми Скільки танків Leopard є в країнах Європи: WELT назвав кількість

Коли Німеччина відправить Leopard 1 в Україну

Видання Spiegel зазначає, що Німеччина схвалила постачання Україні 178 основних бойових танків Leopard 1. Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус повідомив, що кілька десятків приїдуть в Україну на весні.

З іншими європейськими партнерами ми домовилися про постачання танків Leopard 1. Цих танків до літа буде 20 – 25, до кінця року – близько 80, і протягом 2024 року – понад 100 танків Leopard 1. Це мінімум — три батальйони, включаючи матеріали, які потрібно буде докупити, запасні частини, амуніцію та, звісно, навчання,
– зазначив Борис Пісторіус.

Голова німецького оборонного відомства також повідомив про те, що 600 українських військових вже розпочали навчання з військовими ФРН. Він повідомив, що вони навчаються дуже швидко і це його надзвичайно захоплює.

Де Німеччина візьме стільки танків

  • Згідно з інформацією Spiegel, офіс канцлера протягом останніх кількох місяців вів стримані переговори з збройовою промисловістю щодо угоди стосовно Leopard 1. Наразі Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG) готує до використання близько 90 моделей Leopard 1, які зберігалися на складах роками.
  • Друга партія Leopard 1 надійде з Італії. Там виробнику озброєння Rheinmetall кілька місяців тому надали можливість придбати 88 танків Leopard 1, які є на складі. Після того, як стала очевидна експортна ліцензія для України, Rheinmetall ініціював закупівлю танків і тепер якнайшвидше їх модернізує. Витрати на танки та ремонт візьме на себе федеральний уряд.

Зазначається, що скільки саме танків поставлять залежить від того, скільки систем Leopard 1 хоче Україна. Проте в колах безпеки очікують, що Київ забере кожен наявний танк.

Фленсбурзька компанія FFG вже відремонтувала майже 30 танків Leopard 1, і за найкращим сценарієм вони можуть бути передані вже навесні.

До кінця березня Україна отримає Leopard 2 та Kampfpanzer

У Бундесвері повідомили, що Пісторіус розмовляв сьогодні з Володимиром Зеленським і міністром оборони України Олексієм Резніковим. До кінця березня Німеччина надасть Україні танки Kampfpanzer та Leopard 2 A6.

Наприкінці березня Kampfpanzer та Leopard 2 A6 з Німеччини буде доступний,
– мовиться у повідомленні.

Крім того, за даними Spiegel, федеральний уряд просуває ще один великий пакет танків для України.

Зараз федеральний уряд намагається переконати інших європейських партнерів поставити танки Leopard 2. Планується використовувати танки Leopard 2 з Німеччини та інших країн Європи та НАТО для оснащення двох українських танкових батальйонів загальною кількістю 61… Канцлер Олаф Шольц особисто включився в процес і викликав окремих голів урядів,
– повідомляє видання.