Таку думку сайту "24" висловив політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

За словами Бєлєскова, в умовах, коли КНДР проводить запуски ракет через територію Японії – союзної країни для США – це створює ризики для ескалації напруження. Тому що де-факто США не можуть гарантувати повністю безпеку Японії.

Читайте також: Пхеньян знову псує нерви: яку ж бомбу підірвала КНДР та чи стерпить цього разу Трамп

КНДР вибрала для випробувань простір, який перебуває над Японією. Але в них і вибору особливого нема. На північ направляти не можна – впаде на Росію, на сході Монголія і Китай. Японії просто не поталанило. США, можливо, повинні радіти. Тому що інша альтернатива для ракет КНДР – острів Гуам. І це стимулюватиме Вашингтон до дій,
– зауважує аналітик.

Як зазначає Микола Бєлєсков, проти КНДР Радбезом ООН вже проведено два раунди посилення санкцій. Далі Вашингтон може в односторонньому порядку їх посилювати. Зокрема, США навіть вже погрожували китайцям відключенням платіжної системи SWIFT, якщо вони і далі торгуватимуть з КНДР. Але це несе ризики конфронтації з КНР, і може початися велика торгівельна війна. Більше того, невідомо, чи такий крок змусив би КНДР відмовитися від нарощування ракетного і ядерного потенціалу.

Читайте також: Росія таємно допомагає КНДР обійти санкції, – The Washington Post

Втім, вважає політичний аналітик, більше треба очікувати випробувань КНДР міжконитентальної ракети. Адже зараз Пхеньян випробовує ракети середньої дальності. Але це ризикований і провокаційний крок.

Нинішні випробування балістичних ракет – не межа. КНДР йде до однієї мети – стати державою, яка могла б наносити ефективний удар як по союзниках США, так і по самих Штатах. Коли вони досягнуть цього потенціалу, на жодні переговори Пхеньян не піде. Поставлять США перед фактом, що ті повинні навчитися жити з ними такими, які вони є. А ракета і ядерна зброя не є предметом переговорів,
– наголосив Микола Бєлєсков.

Нагадаємо, Північна Корея 15 вересня запустила непізнаний снаряд з Пхеньяна, який впав за 2 тисячі кілометрів від Японії у Тихому океані. Японія заявила, що ракета, ймовірно, пройшла над її територією над островом Хокайдо. подібний запуск Північна Корея здійснювала 29 серпня – тоді балістична ракета також пролетіла над японським островом Хоккайдо.