Пожежі в Австралії вирують уже понад 2 місяці та нищать не лише рідкісну флору та фауну, а й людські помешкання та цілі міста. Найгірша ситуація у штатах Вікторія і Новий Південний Уельс. Про нову жертву повідомляє Ottawa Citizen.

До теми: Пожежі в Австралії знищують цілі міста, загинули сотні мільйонів тварин: моторошні фото

Розшукують ще десятки людей. Влада міста оголосила примусову евакуацію в цих регіонах. Тим часом австралійська влада підтримує надання психологічної постраждалим внаслідок стихії.

Екологи підрахували, що з вересня загинули 480 мільйонів тварин, їхня кількість продовжує зростати. Небайдужі місцеві жителі рятують тварин самотужки та доставляють їх у реабілітаційні центри.

Через пожежі деякі регіони країни залишилися без електрики, телефонного зв'язку та інтернету. Влада повідомляє про понад тисячу згорілих будинків. Загалом в країні є понад 200 великих осередків вогню, їхня кількість від кінця грудня 2019 року збільшилась у більш ніж 2 рази.

Пожежі в Австралії: відео

На боротьбу зі стихією направили понад тисячу рятувальників. Проте, їм не вдається загасити вогонь, що швидко поширювався лісами через сильну спеку та сильні вітри.

В останні декілька днів погода стала більше сприятливою для боротьби з пожежами. Це дещо полегшило роботу вогнеборцям. тим не менш до повної ліквідації пожеж ще дуже далеко.

Важливо! Через задимлення вміст небезпечних для здоров'я речовин у столиці країни Канберрі перевищив гранично допустиму концентрацію більше ніж у 20 разів. Синоптики прогнозують посилення спеки, яка триватиме ще три тижні.