Австралію залило дощем, але деякі ділянки досі горять

У деяких районах Сіднея й Іллаварра оголосили штормове попередження. За прогнозами дощі заллють Камден, Кемпбелтаун і Піктон, а потім перемістяться в Сазерленд, Ліверпуль і Окдейл. У деяких "гарячих" районах вже пройшли найсильніші дощі за десятиліття.

Читайте також: Після пожеж Австралію залило дощем, деякі ділянки досі палають: фото, відео

Однак 17 січня близько 30 ділянок вийшли з-під контролю в Новому Південному Уельсі, тому рятувальники досі намагаються загасити пожежу.

У вогні загинули близько мільярда тварин

Важливо: Нищівні пожежі в Австралії – кількість жертв різко зросла

Спершу екологи з Сіднейського університету підрахували, що з вересня загинули 480 мільйонів ссавців, птахів та рептилій. Згодом вже почали говорити про мільярд загиблих тварин.

Ця цифра продовжує рости, адже по всій країні досі палають майже 200 пожеж. Реальні втрати, кажуть вчені, можна буде підрахувати лише через кілька місяців.


Багато тварин не можуть врятуватись від вогню самостійно/ AFP

Мережу сколихують фото обвуглених тварин, які намагаються сховатись від полум'я. Рятувальні групи знайшли обвуглені тіла тисяч коал. Місцеві повідомляють про мертвих какаду, які падають з дерев. Фермери розповідають про всіяні тілами худоби землі, до яких вони повернулись після пожежі.

Кількість людей, які загинули у пожежах в Австралії, зросла – щонайменше 25. Ще десятки вважаються зниклими безвісти.

Як рятують тварин в Австралії/ Getty images

Місцеві жителі намагаються власними силами врятувати якомога більше тварин. Зокрема, коалам надають допомогу у реабілітаційному центрі.

Пожежі в Австралії – як це було

Від початку року пожежі знищили майже 400 будинків у Новому Південному Уельсі та кілька десятків – у Вікторії. Десятки тисяч будинків в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія не мають електрики. У регіоні - надзвичайний стан, проводиться примусова евакуація.


Через пожежі оголосили надзвичайний стан/ Getty images

Рятувальники наказали туристам терміново покинути узбережжя Нового Південного Уельсу. Зараз у Новому Південному Уельсі – понад 200 пожеж, їхня кількість з кінця грудня зросла більш ніж у два рази.


Пожежі в Австралії/ Фото з соцмереж

Прем'єр-міністр Скотт Моррісон скликав 3000 осіб з резервних військ на підмогу.

Читайте також: Австралія у вогні: знаменитості відреагували на нищівну трагедію

Зруйновані від стихії будинки рахують сотнями/ Getty images

Через задимлення вміст небезпечних для здоров'я речовин у столиці країни Канберрі перевищив гранично допустиму концентрацію більше ніж у 20 разів.


Вміст небезпечних дречовин перевищив допустиму концентрацію/ Getty images

На початку січня у штаті Вікторія на узбережжі океану були заблоковані 4 тисячі місцевих жителів та туристів. Вони фактично потрапили у пастку та перебували між вогнем і океаном. Їх були змушені рятувати військові кораблі.

Стихія знищила будинки та навіть цілі міста. Неподалік Сіднея вогонь винищив понад мільйон гектарів землі. Пожежі майже нічого не лишили від містечка Балморал, що за 100 кілометрів від Сіднея.

Наслідки пожежі в Австралії/ Getty images