Тепер в Австралії рятувати тварин доводиться не від вогню, а від паводків. За одну ніч там випала тримісячна норма опадів. Найбільше від води постраждали штати Вікторія, Новий Південний Уельс та Квінсленд.

До теми: Ліси відновлюються після пожежі в Австралії: чарівні фото

Через небезпеку, комунальники відключили деякі райони від електрики. Дві з половиною тисячі будинків залишились без світла. Але, хоч вода і доставляє багато клопоту, проте таким зливам в Австралії раді, адже вони допоможуть загасити 75 осередків вогню.

Проте зливи накрили не всі палаючі регіони — у деяких зонах, де рятувальники борються з вогнем, ще не випало ані краплі дощу.

дощ австралія
Після масштабних пожеж в Австралії випав дощ/ Фото: АВС

дощ австралія
В Австралії випав дощ/ Фото: АВС

австралія дощі зливи пожежі
Деякі регіони Австралії досі палають/ Фото: AFP

Зауважимо, що Австралії буде потрібно 100 років для відновлення після масштабних пожеж.

коала австралія пожежа зливи тварини
Тварини оговтуються після пожеж/ Фото: AFP

австралія коали пожежі зливи тварини
Люди рятують коал/ Фото: AFP

За прогнозами метеорологів, злива триватиме щонайменше тиждень. До того ж, на ці три штати насувається сильний шторм та град. Служба з надзвичайних ситуацій радить не виїжджати з дому, адже дощі можуть призвести до зсувів та обвалів дерев.

Австралію залило дощем: відео

Що відомо про пожежі в Австралії:

  • Лісові пожежі вирують в Австралії з вересня. Десятки з них досі непідконтрольні вогнеборцям. Вигоріло вже 8 мільйонів гектарів. У низці населених пунктів відсутнє енергопостачання;
  • Загинули щонайменше 28 осіб;
  • Експерти допускають, що у вогні могли загинути близько 1,25 мільярда тварин, а деякі види могли "переступити межу вимирання".
  • Дим від пожеж подолав понад 10 тисяч кілометрів і сягнув навіть берегів Південної Америки.