Що відомо про NearLink

На конференції розробників китайська компанія Huawei представила нову версію операційної системи HarmonyOS 4.0. Поряд із нею показали й NearLink – нову технологію бездротового передавання даних, над якою нібито працювали понад 300 провідних китайських і міжнародних підприємств та організацій. У Huawei кажуть, що це крок вперед у галузі бездротового зв'язку. NearLink використовує сильні сторони традиційних бездротових технологій Bluetooth і Wi-Fi, що забезпечує безпрецедентний приріст продуктивності.

Дивіться також Це кінець: США повністю заборонили ввезення обладнання Huawei, ZTE та інших китайських компаній

Порівняно зі звичайними бездротовими з'єднаннями, у Huawei NearLink вражаючий набір переваг:

  • Енергоспоживання знижено на 60%.
  • Швидкість у шість разів перевищує сучасні технології та забезпечує більш плавну й ефективну передачу даних.
  • Затримку під час встановлення зв'язку вдалося скоротити в 30 разів, а кількість одночасних з'єднань — збільшити в 10 разів. Новий протокол підходить для одночасного підключення декількох пристроїв і може працювати в промислових системах.

Ця технологія може бути застосована в різних галузях — від побутової електроніки та систем "розумний дім" до транспортних засобів на нових джерелах енергії та промислового виробництва. NearLink покликаний зробити революцію в інтернеті за допомогою HarmonyOS. Платформа забезпечує безшовне під'єднання і підвищену продуктивність мобільних телефонів, ПК і автомобілів, при цьому споживаючи менше енергії.

Оскільки HarmonyOS розвиватиметься і розширюватиметься, NearLink зіграє ключову роль у розкритті потенціалу цієї взаємопов'язаної екосистеми. Як заявляє Huawei, розробники та споживачі можуть розраховувати на нову еру ефективності, зручності та розширених можливостей із впровадженням NearLink.

Дивіться також Huawei спробує обійти санкції США за допомогою таємничого стартапу з виробництва чипів

Інша сторона медалі

Все це звучить дуже гарно, але не варто забувати, що Huawei перебуває під масштабними санкціями не просто так. Компанії закрили доступ до західних технологій, коли було виявлено, що її телекомунікаційне обладнання шпигує буквально за всім світом: ЗМІ, урядами, компаніями та звичайними громадянами Європи та США. Підсадивши цілу планету на дешеве й функціональне устаткування, компанія лишала в ньому бекдори, які дозволяли перехоплювати дані, що передавалися через ці мережі, й відправляла їх у Китай, де уряд мав змогу отримати до них доступ.

Викриття почалися з австралійської телекомпанії у 2012 році, а далі поширилися світом. Згодом Австралія, США, Британія та інші країни почали поступово відмовлятися від використання обладнання компанії в мережах операторів. Приклад взяли й інші країни. Після цього почалися перші санкції, які мало не привели компанію до банкротства – вона була змушена податися в інші сфери діяльності, щоб утриматися на плаву. Так, у мережі навіть з'являлася інформація, що виробник електроніки займатиметься розведенням свиней, а також видобуватиме вугілля й метали.

Не варто також забувати, що Huawei розробила й постачала для китайського уряду технології, які використовувались у концентраційних таборах, де піддають страшним багаторічним тортурам політичних в'язнів, зокрема уйгурів. Крім того, її технології стеження покривають буквально всю країну, допомагаючи тоталітарній владі підтримувати цензуру, придушувати інакомислення, переслідувати критиків тощо.

Тепер Huawei не має доступу до Android і його сервісів (тому створила власну операційну систему HarmonyOS), процесорів (тому її смартфони відстають на цілі покоління й довгий час не мали 5G, коли вже всі великі виробники кілька років випускали смартфони з ним) і загалом не можуть купувати практично нічого з того, що виготовлене у США чи за технологіями, що походять зі США.

Чи існує імовірність, що нова технологія виявиться шпигунською? Безумовно, особливо з огляду на те, що вона здатна працювати в промислових системах. З одного боку все, що ви передаватимете, може автоматично надсилатись на сервери Huawei значно ефективніше. Система акумулюватиме дані з ваших смартфонів, годинників, побутових приладів, ґаджетів для моніторингу здоров'я. А з іншого, якщо у вас смартфон чи інший пристрій від Huawei, то всі ваші дані в прямому ефірі, ймовірно, вже транслюються прямо в Китай і доступні уряду в будь-який момент.

NearLink, безумовно, є привабливою технологією з перспективним майбутнім, але поряд із цим вона є однією з переваг, якими компанія намагається залучити нових клієнтів, щоб додати в свою базу даних ще одного користувача.

Тож найкращим варіантом у цій ситуації буде спостерігати, чи залишиться ця технологія ексклюзивом Huawei, чи вийде на глобальний ринок, де її зможуть опанувати інші бренди, які не мають таких зв'язків із Китаєм – Samsung, Apple, Google та інші.