За це проголосували 238 парламентарів, проти висловилися – 70 нардепів, утрималися – 29, пише 24 канал.

Детальніше В Україні ліквідували майже 500 районів і утворили нові: повний список, карта

Зауважимо, що згідно з проєктом постанови на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також в АР Крим збираються утворити 17 нових районів. Ліквідацію та утворення районів там будуть проводити після повернення цих територій під загальну юрисдикцію України.

Зауважимо, що раніше уряд затвердив план створення нових районів в Україні в частині реформи адміністративно-територіального устрою. Ще 16 червня Кабмін вніс до Ради відповідну постанову.

Підтримали цей законопроєкт 213 депутатів від "Слуги народу". Також виступили "за" представники груп "Довіра" й "За майбутнє".

Які райони будуть утворені в Україні: текст проєкту постанови

Що відомо про реформу децентралізації в Україні?

Ця реформа стартувала у 2014 році і триває досі. Суть реформи передбачає створення на усій території країни окремих територіальних громад – об'єднання найближчих міст, маленьких містечок, селищ та сіл. Разом з об'єднанням громадам надається й частина грошей, які раніше йшли податками у державний бюджет.

Ключовою метою реформи є те, щоб люди отримали гроші на місцях і самотужки могли вирішувати, куди їх вкладати й що будувати у своєму населеному пункті передусім.