Вчора – російський бізнесмен, а вже сьогодні – лідер нової української "Партії Миру". Після створення нового політичного проекту слово "мир" у промовах та постах екс-нардепа "Опозиційного блоку" Вадима Новинського лунає так часто, що просто зомбує. Ненабагато рідше він вживає слова "домовитись" і "компроміс".

Читайте також: Чому депутата Новинського варто позбавити українського громадянства та вислати до Москви

Новинський сам входить в десятку найбагатших українців і в змозі профінансувати проект. Та політологи стверджують, що за його новою політичною силою стоїть ще й найбагатша в державі людина Ахметов.

Пишно новостворену "Партію миру" не презентували. На її офіційній сторінці – інформації обмаль. А бодай якихось відеозвернень партійців миру взагалі не знайти. Хоч самі вони заявляють: "у нашого руху з'явилися сотні осередків практично в кожному регіоні країни, створено 22 обласних організації".

Вадим Новинський
Вадим Новинський

Нову партію щойно створив і колишній колега Новинського – ще один екс-регіонал Євгеній Мураєв. Після "Опоблоку" він встиг побути членом партії нардепа-телеведучого Вадима Рабіновича. Та каже – розійшлися у поглядах і розпрощались.

Тепер Євгеній Мураєв – лідер партії "Наші". Депутат не приховує, що ідеологію партія успадкувала від курсу "За життя". А от її назву – "Наші" – одразу стали порівнювати з однойменною назвою російського молодіжного політичного руху, створеного під крилом адміністрації Путіна. Сам Мураєв стверджує, що йому просто подобається це всеохоплююче слово.

Євген Мураєв
Євген Мураєв

Одноіменний проект "Наші" кілька років тому примірявся створити і колишній партнер Мураєва по телеканалу Newsone Олексій Семенов. Коли Семенов створював для Мураєва телеканал в Україні, йшла робота і над проектом "Наші".

Семенов тепер розвиває телеканал "Прямий", який вважають лояльним до Порошенка. І каже, що з Мураєвим давно не працює. Його проект "Наші" так і не народився. Але саме цю назву тепер носить партія Мураєва. Це теж Мураєв називає збігом.

І "Партія Миру" Новинського, і "Наші" Мураєва – зараз зовсім маленькі фігури на політичній шахівниці України. Експерти переконують: обом дістанеться лише невеличкий шматочок електорального пирога, який залишила після себе "Партія регіонів".

Цей електорат, по-перше, проросійський, а по друге – взірцем для них є така держава як Росія, тож він ще й пропутінський,
– відповів політлог Сергій Гайдай.

Величезна частина прихильників такої ідеології лишилась заблокованою в Криму та на Донбасі через війну. І "партіям миру" мир будь-якою ціною потрібен зокрема і тому, аби повернути їхніх "наших".