Журналіст німецького телеканалу ZDF Армін Кьорпер, який очолює московський офіс цього телеканалу, зняв репортаж у Маріуполі, спотворивши реальну картину.

Дивіться також Поповнюють свої втрати, – Андрющенко розповів, де росіяни створили тренувальний комплекс

Що назнімав німецький журналіст

Журналіст німецького телеканалу ZDF Армін Кьорпер, який очолює московське бюро ZDF, зняв репортаж у Маріуполі. Він розповідав про життя в окупованому місті, спотворивши дійсну картину.

Кьорпер заявив, що більшість жителів міста налаштовані проросійськи. Він також розповідає, що місто нібито відбудовується, але не вказує, що воно було зруйноване російським вторгненням.

За словами журналіста, "місто функціонує, працюють магазини та ресторани", а також нібито є опалення, гаряча вода та інтернет.

Однак є й те, у чому він не збрехав: окуповане місто заселяється росіянами.

МЗС вимагає пояснень

Речник МЗС у твітері (раніше X) Олег Ніколенко заявив, що візит керівника московського бюро ZDF до окупованого Маріуполя без згоди України – це порушення українського законодавства.

Ми закликаємо ZDF надати офіційне пояснення. Порушення законодавства України може вплинути на подальшу роботу ЗМІ в Україні,
– сказав Ніколенко.

Зазначимо, що окупантам наразі дуже важливо показати, що вони нібито будують інфраструктуру, але на мирних жителів міста їм начхати. Також відомо, що вони хочуть виселити всіх корінних маріупольців з центру міста, щоб заселити там російських громадян.

Крім цього, російські загарбники взялися активно пропагувати свої ідеї серед школярів і студентів Маріуполя, адже їхні голови легше "промити". Старше покоління краще пам'ятає, як розвивалося українське місто на березі Азовського моря.