Про це 2 жовтня під час онлайн-включення, організованого платформою YES, повідомив заступник державного секретаря США Сітвен Біген, повідомляє Укрінформ.

Читайте також Кіт Дейтон може стати послом США в Україні: робота у Росії та інші факти про нього

Він зазначив, що Дейтон перебуває "на фінальному етапі затвердження" в Сенаті США.

Я сподіваюся, однак не можу гарантувати, оскільки все перебуває в руках Сенату, що ми зможемо надіслати затвердженого посла США в Україну до кінця місяця,
– сказав представник Держдепу.

Високопоставлений американський дипломат повідомив, що 1 жовтня він контактував з офісами як лідера (республіканської більшості – 24 канал) Мітча Макконнелла, так і лідера (демократичної меншості в Сенаті – 24 канал) Чака Шумера. Це стосувалося того, аби знову підкреслити, наскільки кваліфікованим є номінант.

Також Біген назвав Дейтона "кращим експертом в питаннях України" і підкреслив, що номінант має підтримку як з боку демократів, так і республіканців.

Що відомо про призначення посла США в Україні

  • Офіційно Україна не має повноцінного посла зі США від травня 2019 року.
  • Обов'язки посла США в Україні виконує Крістіна Квін, цю посаду вона посіла в січні 2020 року.
  • На посаду посла США в Україні, окрім Дейтона, був ще один претендент – виконувач обов'язків помічника держсекретаря із європейських і євразійських справ Філіп Рікер.
  • Дональд Трамп вніс на розгляд Сенату кандидатуру Кіта Дейтона 14 травня. Якщо Дейтона затвердить верхня палата Конгресу, він офіційно стане Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні.